ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія заявляє, що "небезпечне" обмеження цін не зменшить попит на її нафту (ВІДЕО)

Велика Епоха
Вид з висоти пташиного польоту на танкер "Володимир Арсеньєв" на нафтовому терміналі "Козьмино" на березі Находкінської бухти поблизу портового міста Находка, Росія, 12 серпня 2022 року. (Tatiana Meel/Reuters)

Росія заявила в суботу, що продовжить шукати покупців на свою нафту, попри те, що вона назвала "небезпечною" спробою західних урядів запровадити верхню межу ціни на її експорт нафти.

Коаліція західних країн на чолі з групою країн "Великої сімки" домовилася в п'ятницю обмежити ціну на російську морську нафту на рівні 60 доларів за барель, прагнучи зменшити доходи Москви і обмежити її здатність фінансувати своє вторгнення в Україну.

Росія неодноразово заявляла, що не постачатиме нафту країнам, які запровадять обмеження, і цю позицію підтвердив у своїх дописах у соціальних мережах її посол при міжнародних організаціях у Відні Михайло Ульянов.

"Починаючи з цього року Європа буде жити без російської нафти", — сказав він.

У коментарях, опублікованих в Telegram, посольство Росії в США піддало критиці те, що воно назвало "перекроюванням" принципів вільного ринку, і підтвердило, що її нафта продовжуватиме мати попит, попри ці міри.

"Подібні кроки неминуче призведуть до зростання невизначеності та збільшення витрат для споживачів сировини", — йдеться у повідомленні.

"Попри нинішні загравання з небезпечним і нелегітимним інструментом, ми впевнені, що російська нафта продовжить мати попит".

===

Новини по темі: