ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Лондоні більше одержувачів допомоги, ніж платників податків

Велика Епоха
Через обмеження коронавірусу багато магазинів у Великій Британії були змушені закритися і потрапили в залежність від держави. (Christopher Furlong/Getty Images)

Згідно з дослідженням, найбідніші 40 відсотків британців отримують у середньому 23 000 фунтів стерлінгів (26 200 євро) на рік у вигляді допомог готівкою і натурою — тепер міністр праці має переглянути систему допомоги.

Більше половини домогосподарств у Великій Британії отримують від держави більше допомоги, ніж платять податків.

Зокрема, 54,2 відсотка людей (36 мільйонів) живуть у домогосподарствах, які отримали більше, ніж внесли у вигляді податків. Це співвідношення виражається так званим "чистим коефіцієнтом залежності". У 2020/21 фінансовому році цей показник збільшився приблизно на 4,7 відсотка порівняно з попереднім 2019/20 роком.

Цей коефіцієнт залежності неухильно знижувався з 2011 року з 52,5% до 47,5% у 2019/20 р. У роки пандемії коефіцієнт залежності знову зріс завдяки державній допомозі. Довгостроковий тренд явно висхідний.

Це стало відомо, завдяки аналізу, проведеного аналітичним центром Civitas на основі статистичних даних Управління національної статистики (ONS). Нерівність у доходах також збільшилася. Також було включено допомогу в натуральній формі на охорону здоров'я та освіту.

Дослідження також показує, що 83% загального прибуткового податку платять 40% дорослого населення Великої Британії.

Підвищений рівень залежності через пандемію

Останнім часом уряд неодноразово висловлював занепокоєння з приводу великої кількості людей, які вибули зі складу робочої сили після пандемії. Очікується, що міністр праці Мел Страйд перебудує систему допомог і розробить стимули для повернення сотень тисяч людей на ринок праці.

За даними Civitas, 40 відсотків шкали доходів — приблизно 27 мільйонів осіб — отримують у середньому 23 000 фунтів стерлінгів (26 200 євро) на рік як грошову та натуральну допомогу. У квітні соціальні допомоги збільшаться на 10,1 відсотка.

Причиною збільшення так званого коефіцієнта залежності приблизно на 4,7 відсоткових пунктів порівняно з попереднім роком стали заходи з боротьби з пандемією, які зачепили податки і пільги в натуральній формі.

Цей показник зріс би ще більше, якби урядову програму короткочасної зайнятості враховували як грошову допомогу, а не як виплату заробітної плати, повідомляє Civitas із посиланням на дані Національного статистичного управління.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH