ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

TikTok повинен дотримуватися правил ЄС або заборона

Велика Епоха
Логотип застосунку TikTok, 22 серпня 2022 року. (Dado Ruvic/Illustration/Reuters)

Китайська компанія TikTok може зіткнутися із забороною в Європейському союзі, якщо вона не активізує зусилля з дотримання законодавства ЄС до вересня, заявив у четвер генеральному директору компанії високопосадовець, який курує внутрішній ринок ЄС.

TikTok необхідно привести свій бізнес у відповідність до Закону ЄС про цифрові послуги (DSA) задовго до крайнього терміну 1 вересня, сказав Шоу Зі Чу європейський комісар Тьєррі Бретон, згідно зі звітом ЄС про відеодзвінок між ними.

«Ми без вагань приймемо всі санкції для захисту наших громадян, якщо перевірки не підтвердять повного дотримання», — сказав Бретон.

Керівництво TikTok заявляє про свою прихильність DSA, а також про зусилля щодо дотримання інших законодавчих актів ЄС, таких як правила захисту даних GDPR і звід правил щодо дезінформації.

«Безпека наших користувачів має першорядне значення», 3 написала у Твіттері Керолайн Грір, директорка TikTok із громадської політики та зв'язків з урядом.

Додаток для перегляду коротких відеороликів, що належить китайському технологічному конгломерату ByteDance, упродовж останніх трьох років працював над тим, щоб зняти занепокоєння США щодо можливості доступу до особистих даних своїх громадян і маніпулювання їхнім змістом з боку Комуністичної партії Китаю (КПК) або будь-якої іншої організації, що перебуває під впливом КПК.

Тиск на компанію посилився після того, як минулого місяця вона визнала, що деякі з її співробітників неправомірно отримали доступ до даних двох журналістів, щоб спробувати визначити джерело витоку інформації в ЗМІ.

«З молодшою аудиторією приходить і більша відповідальність. Неприпустимо, щоб за удаваними кумедними та нешкідливими функціями користувачі за лічені секунди отримували доступ до шкідливого, а іноді навіть небезпечного для життя контенту», — сказав Бретон.

«DSA передбачає стримувальні санкції, включно із забороною в ЄС у разі повторних серйозних порушень, що загрожують життю або безпеці людей», — сказав він.

DSA вимагає, щоб онлайн-платформи докладали більше зусиль для боротьби з незаконним контентом в Інтернеті, а за порушення їм загрожують штрафи в розмірі до 6 відсотків від річного глобального обороту.

За матеріалами The Epoch Times USA