ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

115-річна каталонка стала найстарішою людиною у світі (ВІДЕО)

Велика Епоха
Каталонка Мария Браньяс Морера стала новым самым старым человеком в мире. (©Twitter / @MariaBranyas112)

Новий декан людства живе в Каталонії! Після смерті Люсіль Рандон у віці 118 років, більш відомої як сестра Андре, в ніч з 16 на 17 січня в Тулоні (Вар), Марія Браньяс Морера стала найстарішою з тих, хто нині живе.

Вона народилася в Сан-Франциско (США) 4 березня 1907 року в сім'ї з іспанським корінням, яка переїхала в США з Мексики. Потім у 1915 році її батьки переїхали до Іспанії, повідомляє Actu.fr.

На думку Gerontology Research Group, американської організації дослідників геронтології, створеної 1990 року, ця мешканка будинку для літніх людей в Олоте (Каталонія) є новою найстарішою людиною людства. Вона випереджає Фусу Тацумі з Японії, якій також 115 років, але дата її народження 25 квітня 1907 року.

По інший бік Піренеїв Марія Браньяс Морера вже стала національним героєм. Новий статус найстарішої людини у світі означає, що у неї є своя сторінка у Вікіпедії.

У неї також є акаунт у Twitter, який вона веде сама. За жінкою, яка називає себе «старою, дуже старою, але не дурною» (Soc vella, molt vella, però no idiota, каталонською мовою), стежать понад 7000 осіб. Довгожителька регулярно ділиться спогадами та думками. 4 березня вона, ймовірно, опублікує фотографію своїх 116 свічок.