ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Допомога США в розмірі 2,5 мільярда доларів: БМП Stryker є, танків немає (ВІДЕО)

Велика Епоха
Солдати 2-го кавалерійського полку стоять поруч із бойовою машиною Stryker у Вільсеку, Німеччина, 9 лютого 2022 року. (Michael Probst/AP Photo)

Сполучені Штати направлять в Україну 90 бойових машин Stryker і ще 59 бойових машин Bradley, а також сотні тисяч боєприпасів, оголосив Пентагон у четвер. Це останній пакет допомоги, спрямований на те, щоб допомогти Україні дати відсіч російській армії.

До пакета, оцінюваного у 2,5 мільярда доларів, не входять танки, що стало предметом суперечки, оскільки Німеччина заявила, що не надсилатиме Україні свої танки Leopard, якщо Сполучені Штати не відправлять Abrams. Сполучені Штати заявили, що танк Abrams, який приводиться в рух складним турбінним двигуном, схожим на реактивний двигун літака, не підходить для нинішніх бойових дій через потребу в частому технічному обслуговуванні та заправленні великою кількістю палива.

Боєприпаси, включені до пакета, поповнять запаси для ракетно-артилерійських систем HIMARS, систем ППО NASAMS і гармат Bradley. Пакет також включає вісім додаткових систем ППО Avenger, 350 «Хаммерів», 53 машини із захистом від мін, тисячі протитанкових ракет і ще 3 мільйони патронів для стрілецької зброї.

Сполучені Штати зараз зосереджені на відряджанні механізованої піхоти, щоб допомогти київським військам прорвати нові російські оборонні лінії в запеклій битві на сході України, повідомив журналістам у середу заступник міністра оборони США з питань політики Колін Каль.

Важчі броньовані Bradley на гусеничному ходу і середньоброньовані Stryker нададуть Україні «дві бригади бронетехніки», ідеться в пресрелізі Пентагону.

На озброєнні армії перебуває понад 550 Stryker у різних конфігураціях. Колісний та броньований Stryker, що вперше поставляється в Україну, може бути модифікований для медичної евакуації, розвідки або використання як машини ядерного, біологічного та хімічного реагування.

Ці дві броньовані машини служать різним цілям. Bradley має більшу вогневу міць, маючи гармату й пускові установки протитанкових ракет. Легкоброньований Stryker, оскільки він колісний, може пересуватися дорогами з твердим покриттям набагато швидше, що означає, що він може швидше вводити в бій піхотні ескадрони.

Додаткові системи ППО і боєприпаси направляють, щоб допомогти Україні захиститися від натиску російських ракетних атак на цивільне населення, сказали в Пентагоні.

США і союзники спішно постачають важке озброєння Києву напередодні очікуваного весняного наступу Росії. Новий пакет збільшує загальний обсяг військової допомоги США Україні до 26,7 мільярда доларів з моменту вторгнення Росії у лютому.

За матеріалами The Epoch Times USA

===

Новини по темі: