ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китаю більше не вдасться перевершити США в економічному плані: Експерти

Велика Епоха
Люди їдуть на велосипеді вулицею в районі Цзін'ань, Шанхай, 7 грудня 2022 року. (Hector Retamal/AFP via Getty Images)

Китай, найбільш густонаселена країна світу, досяг поворотного моменту в історії, оскільки нещодавно оголосив про перше за останні 60 років скорочення чисельності населення. Китайські аналітики пророкують серйозні проблеми для другої за величиною економіки світу, частково зумовлені скороченням чисельності населення.

На думку критиків Пекіна, Комуністична партія Китаю (КПК) протягом десятиліть намагалася стимулювати внутрішні наукові та технологічні інновації будь-якими можливими способами, включно з крадіжками. Однак вони вважають, що мета Китаю обігнати економіку США до 2030-2050-х років уже нездійсненна.

Національне бюро статистики країни повідомило про скорочення чисельності населення приблизно на 850 000 осіб до 1,41 мільярда у 2022 році. Це перше зниження чисельності населення, про яке Китай офіційно повідомив із 1961 року, останнього року Великого голоду, унаслідок якого, за оцінками, загинуло щонайменше 40 мільйонів осіб.

За деякими оцінками, поточне скорочення чисельності населення Китаю може бути більшим, ніж офіційно повідомляють, через зростання кількості загиблих від COVID-19.

І Фусянь, дослідник із Вісконсинського університету в Медісоні, вже багато років стверджує, що офіційній статистиці населення Китаю не слід довіряти. За його оцінками, 2018 року населення Китаю вже почало скорочуватися.

Навіть за найоптимістичніших сценаріїв Китай втратить значну частину свого населення, вважає Гордон Чанг, авторитетний старший науковий співробітник Інституту Гейтстоуна та автор книги «Прийдешній крах Китаю».

Якщо врахувати рівень народжуваності та інші чинники, «Китай, ймовірно, втратить близько двох третин свого населення в період між нинішнім і 2100 роком», — сказав Чанг в інтерв'ю The Epoch Times.

«Це близько мільярда людей. Я не знаю, яке суспільство зможе це витримати».

Коли КПК помітила скорочення чисельності населення, вона відмовилася від політики однієї дитини у 2016 році, дозволивши мати двох дітей у сім'ї. Попри ці зміни, рівень народжуваності в Китаї продовжує знижуватися.

На думку Крістофера Болдінга, експерта з китайської економіки та колишнього професора бізнес-школи HSBC Пекінського університету, зниження чисельності населення Китаю не є шоковим. Він також вважає, що скорочення почалося майже п'ять-сім років тому, й КПК нарешті визнала це.

Однак скорочення чисельності населення працездатного віку є більш серйозною проблемою, ніж загальне зниження чисельності населення, сказав Болдінг в інтерв'ю The Epoch Times. Частка населення працездатного віку, до якого відносяться особи у віці від 15 до 59 років, впала до 62 відсотків з більш ніж 70 відсотків десять років тому.

Китай упустить можливість швидкого економічного зростання, яким зазвичай користуються країни з молодим населенням, зазначив він, додавши, що Індія і В'єтнам, у яких дуже молода демографія, ймовірно, стануть основними бенефіціарами демографічного колапсу в Китаї.

«Китай не стане золотим гусаком споживання, як ми очікували», — сказав він.

За оцінками Організації Об'єднаних Націй, Індія стане найбільш густонаселеною країною світу, обігнавши Китай у 2023 році.

За матеріалами The Epoch Times USA

===

Новини по темі: