ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Франція та Австралія співпрацюватимуть щодо снарядів для України (ВІДЕО)

Велика Епоха
Міністр армії Себастьєн Лекорню (LUDOVIC MARIN/AFP via Getty Images)

Міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню заявив у понеділок, що Франція та Австралія домовилися про співпрацю у виробництві "кількох тисяч" 155-міліметрових снарядів для допомоги Україні, повідомляє Reuters.

Відносини досягли історичного мінімуму восени 2021 року, коли Париж звинуватив своїх союзників у тому, що вони завдали йому удару в спину, коли Австралія зробила вибір на користь атомних підводних човнів, побудованих за американськими та британськими технологіями, і скасувала французький контракт.

Міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню заявив, що Франція і Австралія домовилися про співпрацю у виробництві "кількох тисяч" 155-міліметрових снарядів для допомоги Україні, які, як він сподівається, можуть почати поставлятися в першому кварталі цього року.

Лекорню говорив після зустрічі зі своїм австралійським колегою Річардом Марлесом, перших спільних переговорів на високому рівні з часу вибуху підводного інциденту. Австралія постачатиме порох, а французька компанія Nexter виготовлятиме боєприпаси.

"Між нашими оборонно-промисловими базами існує взаємодоповнюваність, яка дозволяє це зробити", — сказав Марлес журналістам у Міністерстві закордонних справ Франції.

"Але це також правда, що ми хотіли діяти разом, щоб заявити про те, наскільки важливою для Австралії і Франції є підтримка України в нинішньому конфлікті", — сказав він.

Проте Марлес підтвердив, що Австралія не планує мати жодних тимчасових підводних човнів на звичайній тязі, поки не будуть доставлені американські атомні підводні човни, попри сподівання Франції, що проміжна угода може бути укладена.

Відносини між двома союзниками по НАТО покращились після зміни уряду в Австралії.

Обидві сторони намагаються перегорнути сторінку і подивитися, як вони можуть співпрацювати на двосторонньому рівні і ширше в Індо-Тихоокеанському регіоні, де, на думку Парижа, він може відігравати більшу роль.

Франція, маючи заморські території в Тихому і Індійському океанах і 7000 військовослужбовців, що дислокуються там, вважає себе індо-тихоокеанською державою і уклала угоди про постачання озброєнь і безпеку з кількома державами, в тому числі з Індією.

Початкове партнерство з Австралією, укладене в 2016 році, вважалося наріжним каменем її індо-тихоокеанської політики, і після втрати цієї угоди щодо підводних човнів Париж перейшов у наступ, щоб зміцнити свої зв'язки в регіоні, проводячи зустрічі на високому рівні з різними країнами — від Японії до Індії та В'єтнаму.