ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна — найбільш замінована територія у світі (ВІДЕО)

Велика Епоха
Мінне поле в Україні (знімок екрана)

Оскільки нині понад 40% території України заміновано, телеканал Sky News поговорив з експертом про наземні міни та складнощі процесу їх знешкодження.

Після багатьох років кровопролитного конфлікту порізаний шрамами ландшафт України усіяний мінами, що становлять смертельну загрозу для цивільного населення, яка зберігатиметься ще довго після закінчення війни.

Наразі, за однією з оцінок, понад 40% території країни забруднено мінами, і країна наразі вважається найбільш замінованою у світі.

Нещодавно звільнені міста можуть залишатися небезпечними ще довго після того, як останні російські війська будуть витіснені звідти.

«Забруднення має масовий характер. Це навіть не можна порівняти з Сирією чи Афганістаном. Територія дійсно величезна», — сказала джерелу Катерина Темплтон із Консультативної групи з питань мін.

Міжнародне право забороняє та обмежує використання різних мін, особливо тих, які призначені для ураження фізичних осіб.

Організація Human Rights Watch звинуватила російські війська в застосуванні заборонених протипіхотних мін на сході Харківської області. В Україні використано велику кількість мін, зокрема таких, які ніколи раніше не застосовувалися в бойових діях.

«Ви побачите протитанкові, протипіхотні міни, міни-пастки, безліч боєприпасів, що не розірвалися, касетні боєприпаси. Усе, що ви можете собі уявити, ви побачите в Україні», — додала Темплтон.

За даними Human Rights Watch, деякі протипіхотні міни в Україні були встановлені ще до лютого 2022 року, коли підтримувані Росією озброєні угруповання в Донецьку й Луганську використовували різні пристрої у 2014-2015 роках і час від часу в наступні роки.

Однак минулого року російські війська, відступаючи з міст, які вони зайняли в перші тижні широкомасштабного вторгнення, встановили міни-пастки.

За даними MAG, за шість років, з 2014 по 2020 рік, в Україні зареєстровано 1190 постраждалих від мін. У період із 24 лютого 2022 р. до 10 січня 2023 р. — менш ніж за рік — такими постраждалими стали 611 осіб.

Постраждало й сільське господарство, оскільки міни на полях і сільських дорогах серйозно ускладнюють сільськогосподарську діяльність.

Катерина Темплтон каже, що MAG не зосереджена на розслідуванні діяльності сторін, які встановлюють міни, але намагається переконатися, що сторони не використовують заборонені міни, й шукає можливості для очищення забрудненої землі, щоб люди могли жити безпечно.

Організація розпочала свою діяльність з відправляння команди в Україну у квітні 2022 року й співпрацює з місцевими партнерами.

===

Новини по темі: