ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Google видалив більше 50 000 матеріалів у рамках боротьби з прокитайською дезінформацією

Велика Епоха
Китайський хакер використовує свій комп'ютер в офісі в Дунгуані, у південній китайській провінції Гуандун, 4 серпня 2020 року. (Nicolas Asfouri/AFP via Getty Images)

Google за останній рік на різних платформах видалив понад 50 000 публікацій прокитайської дезінформаційної кампанії, відомої як Dragonbridge, повідомила 26 січня група з аналізу загроз компанії (TAG).

Ці матеріали було видалено з YouTube, Blogger і AdSense. У заяві TAG ідеться, що загалом 100 960 облікових записів Dragonbridge було видалено з моменту виявлення кампанії у 2019 році.

Американський технологічний гігант визначає Dragonbridge як «спамерську мережу впливу, пов'язану з Китаєм», яка розміщує здебільшого низькоякісний контент без політичного сенсу й має акаунти на кількох платформах.

TAG заявила, що 2022 року Dragonbridge розповідала про різні події, починаючи від відповіді Китаю на COVID-19 і закінчуючи війною в Україні, включно з «великою кількістю контенту з критикою Сполучених Штатів».

За даними TAG, Dragonbridge не вдалося домогтися органічного залучення реальних користувачів, попри рясне виробництво контенту: майже 95 відсотків блогів, закритих минулого місяця, отримали менше ніж 10 переглядів.

Близько 58 відсотків з 53 177 каналів Dragonbridge, відключених на YouTube минулого року, не мали підписників, а 42 відсотки відео, розміщених на цих каналах, мали нуль переглядів, заявила дослідницька група.

«У рідкісних випадках, коли контент Dragonbridge все-таки отримував активність, вона була майже повністю неавтентичною, походила від інших акаунтів Dragonbridge, а не від справжніх користувачів. Активність коментарів здебільшого походила від інших акаунтів Dragonbridge», — заявили в TAG.

Однак група попередила, що Dragonbridge продовжує модифікувати свої методи для залучення реальних користувачів, включно з виробництвом анімованих політичних мультфільмів і якіснішого аполітичного контенту.

«Розвиваючись із плином часу, скоординована неавтентична діяльність Dragonbridge може в підсумку привернути увагу реальних користувачів. З цієї причини TAG і Mandiant уважно стежать за діяльністю Dragonbridge, а Google застосовує агресивний підхід до виявлення та видалення їхнього контенту».

Компанія з кібербезпеки Mandiant, що належить Google, повідомила 26 жовтня 2022 року, що Dragonbridge у спробі вплинути на проміжні вибори у США в листопаді 2022 року агресивно намагалася створити конфлікти всередині американської політичної системи й між США та їхніми союзниками.

Згідно зі звітом, у вересні 2022 року акаунти Dragonbridge розмістили відео англійською мовою на кількох платформах соціальних мереж, намагаючись відмовити американців голосувати на проміжних виборах у США, ставлячи під сумнів ефективність уряду США.

У ролику стверджується, що ліки для США — «викорінити цю неефективну та недієздатну систему». У ньому також критикується законодавчий процес за те, що він не має відчутного впливу на американців.

За матеріалами The Epoch Times USA