ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія оголосила персоною нон ґрата Фонд Андрія Сахарова в США

Велика Епоха
Андрій Сахаров 1 березня 1989 року (Wikipedia.org)

Відлунням холодної війни стало внесення російською владою до чорного списку розташованого в США фонду імені Андрія Сахарова, фізика-дисидента радянських часів, відомого своїми виступами за ядерне роззброєння, міжнародне співробітництво та права людини.

За повідомленням Генеральної прокуратури Росії, після "вивчення отриманих матеріалів" Фонд Андрія Сахарова в США був внесений до списку іноземних і міжнародних неурядових організацій, діяльність яких "визнана небажаною" на території Росії, повідомляє Yahoo News.

Фонд, що базується поблизу Вашингтона, округ Колумбія, не одразу відповів на електронний лист із проханням прокоментувати ситуацію.

Було незрозуміло, який вплив це рішення матиме на роботу фонду, який заявляє, що має на меті побудувати світ, в якому будуть почуті слова Нобелівського лауреата 1975 року і який буде "безпечнішим і справедливішим місцем".

Життя і досягнення Сахарова були відзначені численними нагородами та ініціативами.

Він був одним із засновників російської правозахисної організації "Меморіал", яка минулого року отримала Нобелівську премію, борючись з владою, яка хотіла конфіскувати її архів з документами про історичні та сучасні державні репресії.

Сахаров помер у Москві в грудні 1989 року у віці 68 років.

===

Новини по темі: