ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Популярного російського кулінарного блогера заочно засудили до дев'яти років в'язниці за «фейки»

Велика Епоха
Фуд-блогер Ніка Білоцерківська

Суд у Москві заочно засудив популярну кулінарну блогерку й засновницю журналу за її повідомлення в Інтернеті про неспровоковане вторгнення Росії в Україну, що триває.

Басманний районний суд засудив до 9 років колонії за статтею про фейки про російську армію уродженку України Ніку Білоцерківську 6 лютого, визнавши її винною в поширенні "неправдивої інформації" про збройні сили Росії.

Білоцерківська, яка заснувала петербурзький журнал і сайт Sobaka, нині живе у Франції. У неї понад 1,3 мільйона підписників в інстаграмі.

Слідчий комітет Росії в березні 2022 року порушив кримінальну справу проти Білоцерківської. Її звинуватили в публікації кількох постів в Instagram, що містять «свідомо неправдиву інформацію про знищення збройними силами Російської Федерації міст і мирних жителів України, включно з дітьми, під час спеціальної військової операції». У деяких постах наводилися посилання на висвітлення війни західними інформаційними агентствами та ЗМІ.

У травні минулого року російська влада оголосила її в національний розшук і видала ордер на арешт. Тоді Білоцерківська написала в Інтернеті, що це означає, що вона «порядна людина».

У червні за цим наступив арешт усього її майна в Росії.

Російський регулятор ЗМІ, Роскомнадзор, суворо обмежив доступ до інформації про війну в Україні, розпочату Росією наприкінці лютого минулого року, і наказав ЗМІ описувати події в Україні як «спеціальну військову операцію», а не як війну або вторгнення.

Після порушення кримінальної справи проти неї в березні Білоцерківська передала право власності на Sobaka співробітникам.