ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У США закрили один із таємних поліцейських офісів Китаю

Велика Епоха
Закордонна поліцейська дільниця Комуністичної партії Китаю в Нью-Йорку розташована в Асоціації Чангле, фуцзяньській закордонній китайській групі в китайському кварталі Мангеттену. (Dan Lin / The Epoch Times)

Державний департамент США повідомив, що розташований на Мангеттені, штат Нью-Йорк закордонний офіс поліції Китаю закрито.

30 січня американський новинний вебсайт National Review процитував представника Держдепу, який сказав: "ФБР підтвердило, що розташовану в Нью-Йорку "закордонну поліцейську дільницю", пов'язану з китайським містом Фучжоу, закрито". ФБР відмовилося коментувати відповідь Держдепартаменту.

Останніми місяцями велику увагу широкої громадськості привернули розташовані в різних країнах секретні поліцейські офіси Китаю, які, на думку правозахисних організацій, займаються стеженням за китайськими громадянами, які проживають за кордоном.

Цими секретними офісами зацікавилися федеральні правоохоронні органи і Конгрес США.

У листопаді минулого року директор ФБР Крістофер Рей назвав дії китайського уряду з відкриття таких офісів у США "обурливими". Він також пообіцяв, що цю справу буде розслідувано.

Раніше в січні видання The New York Times повідомило, що в рамках кримінального розслідування, проведеного федеральною прокуратурою в Брукліні, агенти ФБР провели обшук у будівлі "Товариства Фуцзянь Чанле" і вилучили там документи. Саме в цій будівлі знаходився один із закордонних офісів китайської поліції.

Подібні офіси були виявлені в багатьох інших країнах. Згідно зі звітом неурядової правозахисної організації Safeguard Defenders, у китайської поліції наразі є щонайменше 102 "закордонні центри обслуговування поліції". Уряди Ірландії, Канади та Нідерландів закликали Пекін припинити свою поліцейську діяльність у їхніх країнах.

Після відповідного звернення кількох конгресменів Держдепартамент США заявив, що жодних запрошень для відкриття поліцейських офісів Китаю не надсилали, а тим паче не видавали віз будь-яким особам, які приїжджають із КНР з метою роботи в китайському поліцейському офісі.

Представник Держдепартаменту не дав жодних подальших роз'яснень журналістові National Review, але сказав, що "ми дуже серйозно ставимося до цього питання" і що "Держдепартамент працює із союзниками та партнерами США над протидією транснаціональним репресіям з боку Пекіна".

Голова нещодавно сформованого комітету Конгресу США з Китаю Майк Галлахер сказав, що питання про закордонні поліцейські дільниці Китаю — це "не просто питання міждержавних загроз, це також питання суверенітету [країни]".

Він додав, що їхній комітет "діятиме, щоб викрити цю загрозу і краще захистити США від транснаціонального тиску з боку Китаю".

Член палати представників США Майкл Волтц з цього приводу зазначив: "Нам необхідні гарантії того, що подібне не відбувається де-небудь ще в Сполучених Штатах, а також, що ми можемо запобігти виникненню подібних дій".

За матеріалами Epoch Times