ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Польський електронний рецепт у системі ЄС є основою безпеки пацієнтів і фармацевтів

Велика Епоха

Польща отримала дозвіл на приєднання до транскордонної системи електронних рецептів ЄС. Хоча поки що польський пацієнт може впроваджувати його лише у Фінляндії, незабаром це може полегшити життя фармацевтам і забезпечити безпеку терапії для пацієнтів.

Польський електронний рецепт у системі ЄС є основою безпеки пацієнтів і фармацевтів

 Польща є лідером серед країн, які приєдналися до системи електронних рецептів ЄС. Усе тому, що Польща є одним із піонерів у впровадженні системи електронних рецептів у Європейському Союзі.

На жаль, поки що електронний рецепт можливий лише в одній країні ЄС, а саме у Фінляндії. Експерти сподіваються, що незабаром ситуація зміниться і пацієнти зможуть оформляти електронний рецепт і в інших країнах ЄС.

Що таке електронний рецепт?

Транскордонний електронний рецепт – це термін, який використовується для назви електронного рецепта, який можна виписати в іншій країні Європейського Союзу, ніж та, у якій він був виданий. Він здійснюватиметься за повну оплату і може бути оформлений на готові лікарські засоби з категорією наявності «Rp» (відпускаються за рецептом) або «OTC» (відпускаються без рецепта лікаря), ліки з відшкодуванням та без відшкодування.

Неможливо виписати транскордонний електронний рецепт на психотропні засоби, наркотичні засоби, ліки, що відпускаються за рецептом, лікарські засоби з категорією наявності «РПЗ» (відпускаються за рецептом лікаря для обмеженого використання), харчові продукти для особливого харчування та мед. пристроїв.

Для пацієнта транскордонний електронний рецепт – це надія на термінове придбання ліків під час перебування за кордоном, якщо у нього закінчаться ліки, які він приймає за рецептом.

 Де і як можно отримати електронний рецепт?

За допомогою інтернет сторінки https://medyk.online/ маєш можливість відвідати лікаря не виходячи з дому і не витрачати свій час на відвідування лікарні де треба чекати на візит лікаря у визначенний термін. За посиланням швидко і в короткі терміни ортримаеш професійну консультацію і прийом у лікаря,витрачаючи при цьому мінімальний час і нерви,який можеш використати для своєї родини і близьких.

Транскордонні електронні рецепти означають безпеку пацієнтів і фармацевтів.

Як виявляється, транскордонні рецепти зараз реалізуються в паперовому вигляді і впроваджуються вже багато років. Проте відпуск препарату на підставі такого документа ґрунтується на довірі до пацієнта, який приносить його в аптеку. Усе тому, що фармацевти не мають доступу до зразків рецептів, виписаних окремими країнами ЄС.

Представник Палати пояснює, що місцева влада намагалася за допомогою інституцій ЄС створити каталог дійсних зразків рецептів з інших країн ЄС, але це не вдалося.

Він наголошує, що електронний рецепт – це насамперед гарантія безпеки пацієнтів завдяки його розбірливості. Провізор, який відпускає ліки за таким рецептом, знає, що це саме той препарат, який виписала хворому особа, уповноважена видавати рецепти.