ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Джокович переміг Pfizer і Moderna у двох сетах

Велика Епоха
Новак Джокович виграв Кубок Нормана Брукса, перемігши Стефаноса Циципаса у фіналі чоловічого індивідуального розряду Відкритого чемпіонату Австралії з тенісу в Мельбурні, Австралія, 29 січня 2023 року. (Lintao Zhang/Getty Images)

Стефанос Циципас — грізний тенісист, хоча Новак Джокович був більш бойовим, ніж молодий грек, вигравши 29 січня свій 10-й Відкритий чемпіонат Австралії та 22-й турнір Великого шлема в прямих сетах.

По інший бік сітки були і компанії Pfizer, Moderna, Центри з контролю і профілактики захворювань США (CDC), доктор Ентоні Фаучі, Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), адміністрація Байдена і багато інших діячів, які останні два роки закликали нас робити ін'єкції мРНК. Серб, майже без сумніву, є найвідомішою людиною на планеті, яка не була щеплена проти Ковід-19.

Водночас майже безперечно, що він не тільки найвидатніший тенісист усіх часів [G.O.A.T. Greatest Of All Time], з чим я погоджуюся, бувши аматором і посереднім гравцем упродовж 70 років і стежачи за всіма, починаючи з Рода Лейвера, але він, можливо, найнеймовірніший спортсмен у всьому спорті в цьому столітті.

У наш час теніс в індивідуальному розряді став одним з найбільш фізично і технічно складних видів спорту. Зріст більшості молодих гравців становить від 1,8 до 2,4 метра, і вони прекрасно вписалися б у команду НБА. Але на відміну від баскетболістів, у них немає перепочинку в п'ятисетовому матчі. Вони самі по собі.

І Джокович робить це з легкістю, перемагаючи у віці 35 років.

Що все це означає? Лише деякі з нас, якщо взагалі будь-хто, можуть наслідувати його вегетаріанську і безглютенову дієту або слідувати його запаморочливому режиму вправ для тіла і розуму (подивіться його на YouTube і постарайтеся не дати своєму роту відкритися).

Той факт, що Джокович відмовився від «вакцин» (скоріше «ін'єкцій»), сам по собі не означає, що вони погані.

З іншого боку, викликають подив історії про спортсменів по всьому світу, які загадковим чином помирають або припиняють свою кар'єру.

На церемонії нагородження Циципас назвав Новака найвидатнішим гравцем усіх часів і додав, по суті, як йому сподобався урок тенісу. Цікаво, чи подумала грецька зірка після матчу: «А якби я не приймав ці ін'єкції, можливо, я б виграв?».

Можливо, спортсмени в усьому світі ставлять собі подібні запитання. Якби я був одним із них, я знаю, що це було б на моїй совісті.

Джоковичу дозволено грати практично скрізь, але поки що не в США. Це означає, що він не зможе зіграти на Відкритому чемпіонаті США, а також на 1000 турнірах в Індіан-Веллсі та Маямі (других за значущістю після Великого шлема) навесні.

Усі ці турніри пройдуть без гравця № 1 у світі, що зробить їх незавершеними на всі часи, як Відкритий чемпіонат Австралії та Відкритий чемпіонат США торік, обидва з яких Джокович, найімовірніше, виграв би.

Як завзятий шанувальник тенісу, коли я жив у Лос-Анджелесі, то багато разів відвідував турнір в Індіан-Веллсі. Цього року я вперше планував поїхати на турнір у Маямі.

Не пощастило. Я не піду на жоден тенісний турнір, де не буде допущено до гри найвидатнішого гравця всіх часів. Я сподіваюся, що інші фанати приєднаються до мого бойкоту. Можливо, гравці теж захочуть наслідувати цей приклад.

За останні два роки я зрозумів, наскільки вірним є старе феміністське гасло 1960-х років «моє тіло, мій вибір». Шкода, що жінки перестали захищати його в питанні вакцин. Я, наприклад, маю намір дотримуватися його.

І, судячи з усього, Новак Джокович теж.

Думки, висловлені в цій статті, належать автору і не обов'язково відображають точку зору The Epoch Times.

За матеріалами The Epoch Times