ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Африці Вагнер сіє хаос, заохочують тероризм і принижують французьку армію (ВІДЕО)

Велика Епоха
(LUCA SOLA/AFP via Getty Images)

Але що думають французькі путіністи? Ті, хто захоплюється путінською Росією і вважає її зразком для Франції? Поплічники московського автократа постійно проникають в Африку. Стаття у відомому журналі Foreign Policy описує "дестабілізаційну роль групи Вагнера" в Сахелі, регіоні, охопленому конфліктами, який простягається через західну і північноцентральну Африку від Сенегалу до Судану.

Завдання солдатів Вагнера полягає в забезпеченні безпеки чинних клептократичних режимів. Натомість вони роблять те, що хочуть, а саме грабують цінні товари, зокрема золото, алмази, уран та інші не менш цінні ресурси. Де б вони не знаходилися, права людини порушуються, а люди зазнають терору. Їхній інтерес полягає в тому, щоб створити там хаос, але хаос, який вони зможуть контролювати силою.

Згідно з Глобальним індексом тероризму 2022, 48% усіх смертей внаслідок тероризму сталися в країнах Африки на південь від Сахари, а серед десяти країн, де їхня кількість зросла найбільше, — Буркіна-Фасо, Малі та Нігер, усі три країни розташовані в Сахелі. Ці зловживання з боку групи "Вагнер" лише посилюють невдоволення населення, роблячи його сприйнятливим до впливу терористичних груп, як-от "Джамаат Наср аль-Іслам валь-Муслімін", пов'язана з "Аль-Каїдою", або "Ісламська держава" в провінції Сахель. Групи, які знаходять там людські ресурси, яких вони абсолютно потребують. У Малі сили Вагнера звинувачують у масових звірствах, тортурах, сумарних стратах та інших жорстоких злочинах. З грудня 2021 року в цій країні було вбито понад 2 000 цивільних осіб порівняно з 500 у попередньому році. У Центральноафриканській Республіці Вагнер причетний до насильницьких зникнень, зґвалтувань і страт.

Ці найманці без вагань використовують антизахідну й особливо антифранцузьку пропаганду. Як у мультику-карикатурі, поширеній у соціальних мережах, у якій ми бачимо французьких солдатів у вигляді зомбі та змій, що представляють себе "демонами Макрона". З іншого боку, найманці з групи Вагнера постають як визволителі. Ці методи — злодійство, насильство і пропаганда — широко використовувалися СРСР до 1990 року. Мета — розграбувати ці країни і прямо або побічно дестабілізувати Захід, спровокувавши хвилю імміграції. Дозволити їм це зробити — означає відмовитися від місцевого населення і забути наші цінності.

Стаття написана НІКОЛЯ ЛЕКОССЕНОМ, директором IREF. Ніколя Лекоссен — випускник Sciences-Po Paris, колишній президент IFRAP (Французького інституту досліджень у галузі державного управління), засновник асоціації Junior Entrepreneur і автор кількох книг про капіталізм, державу і державну політику.

IREF — це ліберальний і європейський аналітичний центр, заснований 2002 року членами громадянського суспільства з академічного та професійного середовища з метою проведення незалежних досліджень з економічних і фіскальних питань. Інститут не залежить від будь-якої політичної партії чи організації. Він відмовляється від державного фінансування.

===

Новини по темі: