ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Відновлено пошуки зниклих альпіністів після смертоносної лавини в італійських Альпах

Велика Епоха
Вершина Пунта Рокка видно після обвалення частини гірського льодовика в Італійських Альпах, на хребті Мармолада, Італія, 5 липня 2022 року. (Guglielmo Mangiapane/Reuters)

У вівторок рятувальні команди відновили пошуки 13 альпіністів, які зникли безвісти після того, як у неділю частина льодовика обвалилася високо в італійських Альпах, внаслідок чого загинули щонайменше семеро людей.

Більш ніж через 36 годин після сходу лавини знайти виживших є малоймовірним. Серед зниклих безвісти були троє людей з Чеської Республіки.

Лавина зійшла в неділю на вершині Мармолада, яка на висоті понад 3 300 метрів є найвищою вершиною Доломітових Альп, розташованих у східній частині італійських Альп, що охоплюють регіони Тренто та Венето.

Вид на місце смертельного обвалу частини гірського льодовика в італійських Альпах на тлі рекордних температур на хребті Мармолада, Італія, 5 липня 2022 року. (Guglielmo Mangiapane/Reuters)
Люди дивляться на місце смертельного обвалу частини гірського льодовика в італійських Альпах на тлі рекордних температур на хребті Мармолада, Італія, 5 липня 2022 року. (Guglielmo Mangiapane/Reuters)

Оскільки вершина все ще нестабільна, рятувальники використовують безпілотники та гелікоптери для пошуку жертв або намагаються визначити їхнє місцеперебування за сигналами мобільних телефонів.

Італійські ЗМІ повідомили, що серед загиблих, за підтвердженими даними, був Давід Міотті, 51-річний місцевий альпійський гід, який тримав спортивний магазин у цьому районі.