ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Південна Корея візьме участь у саміті НАТО, всупереч загрозам Пекіна

Велика Епоха
Міністр фінансів та економіки Південної Кореї Хан Дак Су виступає на пресконференції в Сеулі, Південна Корея, 23 березня 2005 року. (Chung Sung-Jun/Getty Images)

Прем'єр-міністр Південної Кореї Хан Дак Су заявив, що з боку Комуністичної партії Китаю (КПК) було б відсутністю ввічливості заперечувати участь президента Юн Сук Йоля на саміті НАТО в Мадриді.

"Якщо це необхідно для нашої безпеки, ми маємо поїхати", — сказав Хан журналістам 28 червня під час вечері. "З боку Китаю було б відсутністю ввічливості сказати: робіть це чи не робіть. Це не відповідає взаємній повазі".

Відповідаючи на запитання про те, як Південна Корея має вести дипломатію з Китаєм, коли КПК виступає проти участі Юна в саміті НАТО, Хан сказав, що позиція Південної Кореї гранично зрозуміла — відносини Китаю та Південної Кореї розвиватимуться на основі "взаємної вигоди та взаємної поваги".

"Були побоювання, що Китай може вжити економічних заходів у відповідь, але якщо країна зробить це, ми повинні назвати це недоречним", — сказав Хань журналістам. "Ми не повинні відмовлятися від наших принципів, які важливіші, тільки для того, щоб запобігти [таким заходам у відповідь]".

Він також сказав, що вважає малоймовірним економічну відплату КПК проти Південної Кореї, тому що поділ праці між Китаєм та Південною Кореєю є дуже зрілим.

"Хоча Південна Корея покладається на Китай у 25 відсотках свого експорту, ми не думаємо, що ці експортні товари постраждають [внаслідок невдоволення КПК]", — додав він.

На питання, чи буде Південна Корея твердо дотримуватися цих дипломатичних принципів, якщо вона знову піддасться заходам у відповідь, як це було у випадку з розгортанням системи THAAD, Хан відповів категорично: "Звичайно!".

Представник Ради національної безпеки США Джон Кірбі сказав про протидію Китаю участі Південної Кореї в саміті: "Китай не має права вето на те, які зустрічі відвідують південнокорейці і з ким вони асоціюють себе".

"І мова не йде про азійську версію НАТО", — сказав він на пресконференції 23 червня.

Згодом Хан сказав про коментарі Кірбі: "Я думаю, що це правильні слова".

Як і КПК, Північна Корея також вороже відреагувала на наміри Юна щодо саміту НАТО, звинувативши Сполучені Штати у спробі створити "азійське НАТО" і дорікнувши Південній Кореї за те, що вона "тримає темну руку Сполучених Штатів".

Рупор Пхеньяна, Центральне інформаційне агентство Кореї, 29 червня пригрозив, що Південна Корея зазнає величезних втрат і зіткнеться з кризою безпеки, якщо візьме участь у саміті.

Хан сказав, що за адміністрації Юна, Південна Корея продемонструє Північній Кореї свої можливості стримування і реалістичніше оцінюватиме небезпеки, які насправді представляє режим.

"Іноді ми демонструватимемо, на що ми здатні у плані стримування її ядерних загроз... За останні кілька років при попередній адміністрації багато хто був стурбований її наївними думками про мир з Північною Кореєю", — сказав Хан. "Ця адміністрація не буде колишньою".

За матеріалами The Epoch Times USA