ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ветеринари закликали змінити процес розведення англійських бульдогів

Велика Епоха
Англійський бульдог Енні дивиться на людей у ​​Музеї собаки Американського Кеннел Клубу під час оголошення найпопулярнішої породи у Нью-Йорку 20 березня 2019 року. (Johannes Eisele/AFP/Getty Images)

Ветеринари закликають терміново внести зміни у процес розведення англійських бульдогів, оскільки нове дослідження показало, що характерні риси цього собаки викликають серйозні погіршення його здоров'я у порівнянні з іншими породами.

«Ці результати свідчать про те, що загальний стан здоров'я англійського бульдога значно гірший, ніж в інших порід», – заявив автор дослідження Ден О'Ніл у прес-релізі.

Найбільше О'Ніла турбує те, що багато проблем зі здоров'ям англійських бульдогів, також відомих як британські бульдоги, «безпосередньо пов'язані з особливостями будови їхнього тіла, які були вибірково відібрані для селекції».

У англійських бульдогів коротка морда з нижньою щелепою, що виступає, більш важка статура, ноги зігнуті дугою, а складки на шкірі вважаються відмінною рисою породи.

Однак подібні складочки призводять до того, що у цієї породи у 38 разів вищий ризик розвитку інфекції на згинах.

Коротка морда призводить до того, що у собаки у 24 рази підвищується ймовірність розвитку неправильного прикусу щелепи та проблем з диханням, які можуть призвести до проблем із серцем та шлунково-кишковим трактом. Всі ці проблеми стають причиною поганого здоров'я та короткої тривалості життя собак цієї породи.

Історично англійські бульдоги були м'язистими та атлетичними собаками, виведеними для нападу на биків у спортивних цілях. Після того, як у 1835 році цю розвагу заборонили, агресивність породи була поступово пригнічена, і замість неї з'явилися виставкові собаки.

З 1873 Кеннел-клуб, організація, що займається виставковими собаками, склала нові «стандарти породи» описавши бажаний зовнішній вигляд породи, з більш вираженими рисами, ніж у її собачих предків.

Зокрема, у них була більш коротка морда з нижньою щелепою, що виступає, важка статура і вигнуті передні лапи, що знижували їх здатність до фізичних навантажень. Це надавало собакам спокійніший темперамент і підвищувало ймовірність появи різних дефектів здоров'я, включаючи важкі пологи.

У порівнянні з іншими породами собак, у англійських бульдогів удвічі вищий ризик розвитку хоча б одного захворювання, а тривалість життя зазвичай коротша, ніж у представників інших порід.

У дослідженні порівняли всіх наявних собак, які перебувають під первинним ветеринарним наглядом у клініках Великобританії у рамках програми VetCompass у 2016 році.

Ветеринари виявили, що хоча більшість англійських бульдогів були молодими, вони також були хворобливішими за інші породи, при цьому більшість тварин мали хоча б одне захворювання.

Середній вік англійських бульдогів становить 2,65 року, тоді як середній вік собак інших порід – 4,42 року, і лише 10% англійських бульдогів були старші 8 років, у порівнянні з 25% собак інших порід.

Однак, попри той факт, що бульдоги часто мають слабке здоров'я через вибіркове розведення для отримання індивідуальних характеристик, автори були стурбовані тим, що порода, як і раніше, користується великою популярністю.

За даними Американського Кеннел Клубу, англійські бульдоги посіли четверте місце за популярністю у 2020 році, при цьому понад 90% власників собак повідомили, що вони знову придбають цю породу, загострюючи тим самим проблему розведення більшої кількості бульдогів з ослабленим здоров'ям.

«Враховуючи зростаючу популярність породи, форма тіла типових домашніх англійських бульдогів має бути переглянута у бік більш збалансованих фізичних характеристик», – сказав О'Ніл.

«Це не тільки покращить здоров'я собак, а й дозволить Великій Британії не слідувати за іншими країнами, які заборонили англійських бульдогів з міркувань захисту тварин».

У лютому 2022 року Норвегія заборонила розведення англійських бульдогів у зв'язку з проблемами їхнього здоров'я. Суд ухвалив, що розведення цуценят з короткою мордою призводить до появи хворих тварин.