ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Іран і Аргентина подають заявки на вступ до БРІКС — групи країн з економікою, що розвивається, до якої входять Китай і Росія

Велика Епоха
Президент Росії Володимир Путін бере участь у XIV саміті БРІКС у віртуальному форматі, Москва, 23 червня 2022 року. (Mikhail Metzel/Sputnik/AFP via Getty Images)

За словами офіційних осіб, Аргентина та Іран подали заявку на вступ до групи економік, що розвиваються, відому як БРІКС.

БРІКС включає провідні світові економіки з ринком, що формується: Бразилію, Росію, Індію, Китай і Південну Африку, і є абревіатурою для тих країн, на які припадає 42 відсотки населення світу і 24 відсотки світового валового внутрішнього продукту.

Членство Ірану у групі БРІКС «принесе додаткові переваги обом сторонам», заявив у понеділок офіційний представник МЗС Ірану Саїд Хатібзаде, повідомляє інформаційне агентство Tasnim. Хатібзаде зазначив, що хоча БРІКС не є договірним блоком, він має «дуже креативний механізм із широкими аспектами».

Представник МЗС додав, що Тегеран уже провів «серію консультацій» з БРІКС щодо заявки на вступ.

Ідея створення групи була вперше сформульована головним економістом Goldman Sachs Джимом О'Нілом у дослідженні 2001 року під назвою «Створення найкращих глобальних економік БРІК» (pdf).

Згідно з офіційним сайтом уряду ПАР, країни БРІКС за останні 15 років збільшили свою частку у світовому ВВП утричі, і група прагне «сприяти миру, безпеці, розвитку та співпраці».

«Це також спрямовано на те, щоб зробити значний внесок у розвиток людства та створення більш рівноправного та справедливого світу», — заявили офіційні особи.

В окремій заяві у понеділок офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова повідомила, що Аргентина також подала заявку на вступ до групи.

«Поки в Білому домі думали, що відключити, заборонити або зіпсувати у світі, Аргентина та Іран подали заявки на вступ до БРІКСу», — написала Захарова в месенджері Telegram.

Отримати негайного коментаря від аргентинських офіційних осіб не вдалося.

Президент Аргентини Альберто Фернандес під час двосторонньої зустрічі з канцлером Німеччини у кулуарах саміту G-7 у замку Ельмау, південна Німеччина, 27 червня 2022 року. (Markus Schreiber/POOL/AFP via Getty Images)

Однак президент Аргентини Альберто Фернандес, який зараз перебуває в Європі, заявив на зустрічі БРІКС+ 24 червня, що його країна сподівається стати повноправним членом асоціації.

«Ми з ентузіазмом ставимося до перспективи координації політики, яка покращує порядок денний країн глобального півдня», — сказав Фернандес.

«Ми безпечні та відповідальні постачальники харчових продуктів, визнані в галузі біотехнологій та прикладних технологій логістики. Це означає, що ми здатні не лише виробляти та експортувати харчові продукти. Ми також знаємо, як надавати послуги та навчати фахівців, щоб інші країни могли підвищити ефективність виробництва і тим самим покращити якість життя своїх мешканців», — додав Фернандес. «Ми прагнемо бути повноправними членами цієї групи націй».

Під час тієї віртуальної зустрічі, на якій був присутній президент Росії Путін, аргентинський лідер також закликав до «миру в Україні», тоді як інші країни БРІКС закликали поновити переговори між Москвою та Києвом.

«Ми також обговорили нашу стурбованість гуманітарною ситуацією в Україні та навколо неї та висловили підтримку зусиллям Генерального секретаря ООН, агентств ООН та МКЧХ (Міжнародного комітету Червоного Хреста) щодо надання гуманітарної допомоги», — йдеться у спільній заяві групи.

Китай, Індія та ПАР раніше утримувалися під час голосування щодо резолюції ООН, яка закликає покласти край російському вторгненню в Україну.

«Тільки на основі чесної та взаємовигідної співпраці можна шукати шляхи виходу з кризової ситуації, що склалася у світовій економіці через непродумані та егоїстичні дії окремих держав, які, використовуючи фінансові механізми, фактично перекладають власні помилки макроекономічної політики на решту світу», — сказав Путін під час віртуальної зустрічі БРІКС.

«Впевнені, що сьогодні як ніколи світ потребує лідерства країн БРІКС у визначенні позитивного курсу, що об'єднує, на формування справді багатополярної системи міждержавних відносин, заснованої на універсальних нормах міжнародного права та ключових засадах Статуту ООН».

За матеріалами The Epoch Times USA