ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Amnesty International звинуватила Литву в тортурах та жорстокому поводженні з біженцями

Велика Епоха
Біженці у Литві 29 липня 2021 року. Символічне зображення. (PETRAS MALUKAS/AFP via Getty Images)

Amnesty International звинуватила Литву у порушенні прав людини при поводженні з біженцями різних національностей із сусідньої Білорусі.

У той час як військових біженців з України в Литві зустрічають із розкритими обіймами, прохачів притулку з таких країн, як Ірак та Сирія, незаконно затримують, жорстоко поводяться з ними та депортують. Це з'ясувалося під час інтерв'ю з мігрантами у двох литовських центрах утримання під вартою, йдеться у доповіді правозахисної організації. Водночас Amnesty звинуватила ЄС у тому, що він не діє, потураючи репресіям у балтійській державі.

Згідно зі звітом, мігранти скаржилися на приниження з боку влади та нелюдські умови утримання під час інтерв'ю. "Литовська влада довільно затримує тисячі людей на місяці в запущених центрах утримання під вартою під командуванням військових, де вони зазнають тортур та інших видів жорстокого поводження", — критикує Amnesty. "Їм відмовляють у доступі до справедливих процедур надання притулку, щоб вони "добровільно" повернулися до країн, з яких вони тікали".

Литва звинувачує свого сусіда з авторитарним режимом — Білорусь в організованій доставці мігрантів із кризових регіонів на свій кордон. Наприкінці літа минулого року ситуація на зовнішньому кордоні ЄС загострилася. Тисячі людей намагалися нелегально потрапити до Європейського Союзу.