ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Італія: кілька людей загинули під час обвалення льодовика в Альпах

Велика Епоха
На Мармолат, найвищій горі в Доломітових Альпах, стався зрив льодовика. (Alliance / Ursula Düren/DPA)

У Доломітових Альпах на альпіністів завалилися маси льоду, снігу та уламків, внаслідок чого загинули щонайменше шестеро людей.

Щонайменше шестеро людей загинули та ще вісім отримали поранення, деякі з них серйозні, внаслідок сходу масивного льодовика на півночі Італії. Про це повідомив центр управління рятувальними операціями регіону Венето після аварії у неділю.

У другій половині дня п'ять вертольотів та кілька команд собак шукали альпіністів під масами льоду, снігу та скель.

На масиві Мармолату великий шматок льодовика відколовся і впав у долину. Це також зачепило звичайний маршрут підйому на гору висотою 3343 метри, яким підіймалися кілька команд; дві з них були зачеплені.

Рятувальники доправили одного тяжко пораненого до лікарні у Тревізо. Ще двох було доставлено до лікарні Беллуно, а п'ятеро — до Тренто. Пошуково-рятувальні служби повинні були діяти вкрай обережно через небезпеку того, що можуть бути нові обвали льоду і скель. Вісімнадцять осіб, за повідомленнями, знаходилися під секцією, що відкололася, в очікуванні порятунку.

"Ми почули гучний шум, характерний для зсуву ґрунту", — сказав очевидець інформаційному агентству Ansa. "Після цього ми побачили лавину снігу та льоду, що мчить у бік долини на великій швидкості, і зрозуміли, що трапилося щось погане".