ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Цілеспрямовані люди живуть довше і мають вищий імунітет: дослідження (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Shutterstock)

Учені виявили, що пошук позитивного сенсу життя тісно пов'язаний зі здоров'ям людини. Що більш цілеспрямованим є життя людини, то міцнішою є її імунна система.

У 2003 році доктор Джулієнн Боуер на чолі групи дослідників кафедри психіатрії та біоповедінкових наук Каліфорнійського університету провела дослідження про вплив інформації про втрату близьких родичів. Учасниці — 43 жінки, які нещодавно втратили матерів, в основному, через рак грудей. Вік учасниць у середньому становив 42 роки. Результати дослідження були опубліковані в журналі Annals of Behavioral Medicine.

Ми знаємо, що горе від втрати близької людини може спричинити викид гормонів стресу, знизити імунні функції та здатність організму боротися з вірусами та раком. Таким чином, у цих учасниць був високий ризик розвитку раку грудей.

Дослідження, що тривало чотири тижні, показало, що ймовірність захворіти на рак грудей пов'язана з думками людини. Ті, хто почав активно шукати мету життя, мали сильніші функції клітин природних кілерів, що призвело до зниження ризику захворювання на рак грудей.

Тобто філософська тема сенсу життя має прямий зв'язок із нашими імунними функціями клітин.

Пошук і роздуми про мету життя можуть не тільки зміцнити імунні клітини, а й вплинути на інші функції організму.

У 2015 році журнал Psychosomatic Medicine опублікував метадослідження, присвячене вивченню взаємозв'язку між метою в житті, смертністю і серцево-судинними захворюваннями. Метадослідження показало 17-відсоткове зниження ризику серцево-судинних захворювань і смертей з різних причин у людей, які ведуть більш цілеспрямований спосіб життя. Результати залежать від таких факторів, як вік і вихідний рівень серцево-судинних захворювань.

Кожен з нас повинен поставити собі це важливе запитання: чи є у нас мета в житті? Якщо ні, то, можливо, нам варто пошукати важливу мету в житті, щоб здобути цілісне здоров'я.

Дослідження, опубліковане в журналі General Psychiatry за 2019 рік, засвідчило, що у людей із вищим почуттям мети в житті ризик розвитку хвороби Альцгеймера на 51 відсоток нижчий, ніж у людей із нижчою метою життя.

За матеріалами The Epoch Times USA

===

Новини по темі: