ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Республіканці критикують Байдена за поводження з китайською повітряною кулею (ВІДЕО)

Велика Епоха
Сенатор Марко Рубіо (республіканець від штату Флорида) виступає на конференції консервативних політичних дій у The Rosen Shingle Creek в Орландо, штат Флорида, 25 лютого 2022 р. (Joe Raedle/Getty Images)

У неділю республіканці розкритикували Джо Байдена за те, як він поводився з китайською повітряною кулею, збитою після того, як вона кілька днів літала над США.

Марко Рубіо, заступник голови сенатського комітету з розвідки, розкритикував президента США за те, що він так довго чекав, щоб попередити громадськість про "безпрецедентний" політ над Америкою ймовірного шпигунського аеростата, заявивши, що це було "невиконанням службових обов'язків", сообщает Аnews.

Він назвав цей політ зухвалим кроком Пекіна, спрямованим на те, щоб поставити Байдена в незручне становище напередодні його послання "Про становище країни" у вівторок, а також зірвати скасований візит до Китаю держсекретаря Ентоні Блінкена.

Рубіо, виступаючи на CNN, сказав, що послання Пекіна було таким: "Ми можемо це зробити, і Америка нічого не може з цим вдіяти".

А представник Майк Тернер, який очолює комітет Палати представників з питань розвідки, використав футбольне порівняння, критикуючи Байдена за зволікання зі спусканням повітряної кулі.

"Очевидно, що президент спускає його над Атлантикою — це ... щось на кшталт боротьби з квотербеком після того, як гра закінчилася. Супутник виконав свою місію. Йому ніколи не слід було дозволяти потрапляти на територію Сполучених Штатів", — сказав він.

У Пекіні Міністерство закордонних справ у суботу висловило "рішуче невдоволення і протест проти застосування сили Сполученими Штатами для нападу на безпілотний цивільний дирижабль".

Міністерство додало, що Китай залишає за собою "право на подальші необхідні заходи у відповідь".

Пекін заявив, що повітряна куля в першу чергу збирала метеорологічні дані і що вона була збита з курсу.

Міністр транспорту США Піт Батігіг, відповідаючи на запитання CNN про можливі подальші наслідки для Китаю, сказав: "Очікуйте подальшого розвитку подій: "Ви можете очікувати, що будь-який подальший розвиток подій буде адекватним у відповідь на те, що сталося".

Він підкреслив, що операція була проведена "в дуже ефективний, відмінний спосіб", без пошкоджень або травм на землі.

Адмірал Майк Мален, колишній голова Об'єднаного комітету начальників штабів США, заявив у неділю, що він очікує, що уламки аеростата будуть підняті "відносно скоро" з вод біля берегів Південної Кароліни.

Він був збитий в суботу ракетою, випущеною з американського винищувача.

Відповідаючи на запитання, чи вважає він, що китайські військові могли навмисно запустити повітряну кулю, щоб зірвати візит Блінкен — перший візит держсекретаря до Китаю з моменту вступу Байдена на посаду, — він сказав: "Очевидно, я думаю, що це так".

Мален сказав, що судно було маневровим і відкинув припущення Китаю про те, що воно могло збитися з курсу.

"На ньому є пропелери, — сказав він. "Це не було нещасним випадком. Це було навмисно. Це була розвідка".

===

Новини по темі: