ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Катар забороняє продукти, що містять комах

Велика Епоха
Шоколадні цукерки з комахами, фабрика Sylvain Musquar у Віллер-ле-Нансі, 2013 рік. (JEAN-CHRISTOPHE VERHAEGEN/AFP via Getty Images)

Катар, країна Перської затоки, де більшість населення становлять мусульмани, у четвер увечері підтвердив свою релігійну заборону на вживання в їжу комах, після того, як на початку січня Європейський Союз додав нові продукти з комах до списку дозволених.

Продукти з комах не відповідають «технічним стандартам халяльної їжі», яка дозволена для мусульман, йдеться в заяві міністерства охорони здоров'я Катару.

Правила Ради співробітництва країн Перської затоки «і релігійна думка компетентних органів» забороняють «вживання комах або білків і добавок, отриманих із них», — додали в міністерстві.

Ця заява рушила вслід за «рішенням деяких країн схвалити використання комах у виробництві харчових продуктів».

Міністерство не назвало країни, про які йдеться, але Європейська комісія в січні схвалила використання в харчових продуктах личинок малого хлистового черв'яка, також відомого як борошняний черв'як, і продукту, який містить домовика сарану.

Наразі ЄС схвалив чотири види комах як «нові харчові продукти». Усі продукти, що містять комах, повинні мати чітке маркування.

Комахи, які вважаються нечистими

На думку мусульманських богословів, іслам не містить чіткої заборони на вживання комах. Більшість вважає, що сарана є халяльною або дозволеною, якщо тільки вона згадується в Корані, але багато мусульманських богословів відкидають інших комах як нечистих.

У заяві Міністерства охорони здоров'я йдеться про те, що «відповідність харчових продуктів правилам халяль перевіряється ісламськими органами, акредитованими при міністерстві, і його лабораторіями, що мають міжнародну акредитацію».

За матеріалами The Epoch Times