ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Естонія погрожує бойкотувати Олімпіаду в Парижі, якщо допустять російських спортсменів (ВІДЕО)

Велика Епоха
Прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас (Youtube/скриншот)

Естонія може бойкотувати Олімпійські ігри в Парижі наступного року, якщо російським і білоруським спортсменам не заборонять брати участь у змаганнях, заявила в п'ятницю прем'єр-міністр Кая Каллас.

Її коментар з'явився після того, як минулого тижня Міжнародний олімпійський комітет (МОК) оголосив, що спортсменам з цих двох країн, яким було заборонено змагатися в Європі, може бути дозволено завоювати олімпійські місця, пройшовши кваліфікацію на змаганнях в Азії, повідомляє Reuters.

Однак пізніше МОК заявив, що зберігає свої санкції проти Росії та Білорусі.

"Наші зусилля повинні бути спрямовані на те, щоб переконати інших друзів і союзників, що участь російських і білоруських спортсменів є просто неправильною. Бойкот — це наступний крок", — сказала Каллас після зустрічі зі своїми латвійськими та литовськими колегами в Таллінні.

Міністри спорту країн Балтії та Польщі також закликали міжнародні спортивні організації до аналогічної заборони на тлі війни в Україні, а Латвія та Україна погрожували бойкотувати ігри.

Три країни Балтії та Польща, член ЄС і НАТО, які межують з Росією та Білоруссю, були рішучими прихильниками України і одними з перших надіслали зброю після вторгнення Москви майже рік тому.

"Росія вже рік знищує українську націю, державу і народ. Росія вбила сотні українських спортсменів, включаючи олімпійських чемпіонів та чемпіонів світу", — сказала Каллас.

"Дозволяти спортсменам виходити на олімпійську арену ціною української крові — це чесна гра?" — запитала вона, додавши, що велика кількість російських спортсменів служить в російській армії.

Спортсмени з Росії та сусідньої Білорусі, які підтримали вторгнення Москви, були відсторонені від участі в багатьох міжнародних змаганнях.

Росія заявляє, що захищає власну безпеку і заперечує звинувачення у широкомасштабних звірствах в Україні.

Олімпійські ігри в Парижі відбудуться наступного року з 26 липня по 11 серпня, а Паралімпійські ігри — з 28 серпня по 8 вересня.

===

Новини по темі: