ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Зима назавжди: у Канаді помер бабак-провісник (ВІДЕО)

Велика Епоха
Віцепрезидент Ден МакГінлі показує сувій натовпу, тоді як дресувальник бабаків Ей Джей Деруме тримає Панксатонського Філа, який побачив свою тінь, передбачивши пізню весну, під час 137-го щорічного святкування Дня бабака, 2 лютого 2023 року в Панксатоні, штат Пенсільванія. (Michael Swensen/Getty Images)

За багатовіковою народною традицією в Північній Америці кожне 2 лютого бабаки виходять зі своїх норок, щоб передбачити довгу або коротку зиму. Тільки ось Фреда, канадського гризуна, знайшли мертвим у четвер.

У Валь-д'Еспуар, Квебек, організатор цього незвичайного щорічного заходу Роберто Блондин виявив бездиханну тварину в четвер вранці під час спроби вивести її зі сплячки й оголосив громадськості про «смерть Фреда», повідомляє Radio-Canada.

Згідно з традицією, за такого чудового сонця, як цього четверга, якби бабак побачив свою тінь, вийшовши з нори, метеорологи могли б одразу передбачити ще шість тижнів зими.

На знак поваги до традиції, попри смерть ссавця, квебекські організатори виставили бабака... зробленого з опудала, щоб його тінь передбачила дуже пізню весну.

Ей Джей Деруме з бабаком Філом під час 137-го щорічного святкування Дня бабака, 2 лютого 2023 року в Панксатоні, штат Пенсільванія. (Michael Swensen/Getty Images)

Популярна традиція в Канаді...

На півдні Канади, в селі Панксатоні в Пенсільванії (північний схід США) бабак Філ, живий і здоровий, передбачив зиму, яка триватиме ще шість тижнів.

Традиція передбачати тривалість зими була завезена в США німецькими фермерами, які за поведінкою тварин визначали, коли засівати поля.

Якщо гризун Філ, як його називають з 1887 року, в сонячний день побачить свою тінь, його доглядачі в Панксатоні зроблять висновок, що зима триватиме ще шість тижнів і тварина може повернутися в сплячку.

... і в Сполучених Штатах

У Нью-Йорку Чак, що сховався в землі Статен-Айленда, був налаштований набагато оптимістичніше: весна не за горами, як він і пророкував протягом восьми років.

День бабака — це медійний феномен: тисячі людей і десятки журналістів з'їжджаються в Панксатоні та інші куточки Північної Америки.

Про це навіть було знято фільм «Нескінченний день» (1993) з Біллом Мюрреєм у ролі змученого журналіста, якому доводиться висвітлювати цю подію.

За матеріалами The Epoch Times