ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Республіканці в Конгресі США форсують надання військової допомоги Україні

Велика Епоха
Республіканець Майкл Маккол (представник штату Техас). (Ken Cedeno-Pool/Getty Images)

Свідоцтва про воєнні злочини Росії. Щомісячні секретні брифінги. Гучні слухання, виступи на телебаченні та навіть статті в консервативних ЗМІ.

Провідні республіканці в Конгресі не чекають наступних дебатів щодо допомоги Україні, а розпочинають завчасну й агресивну роботу з обґрунтування того, чому США мають продовжувати витрачати мільярди доларів на військові потреби, повідомляє Associated Press News.

Одне з їхніх головних завдань: завоювати прихильність скептично налаштованих колег-республіканців.

«Я дуже зосереджений на розбіжностях усередині моєї власної партії з цього приводу», — сказав Ассошіейтед Прес член палати представників від Техасу Майкл МакКол, голова комітету у закордонних справах Палати представників.

Навесні МакКол планує провести слухання, присвячені звірствам Росії щодо мирних жителів України.

США надали Україні чотири раунди допомоги у відповідь на вторгнення Росії на загальну суму близько 113 мільярдів доларів, причому частина цих грошей пішла на компенсацію запасів тієї американської військової техніки, яка була відправлена на фронт.

Конгрес схвалив останній раунд допомоги в грудні. Хоча пакет допомоги був розрахований до кінця фінансового року у вересні, але багато що залежить від подій на фронті. Офіційні особи в Києві очікують нового російського наступу найближчими тижнями у зв'язку з річницею вторгнення 24 лютого, що може прискорити процес надання Україні додаткової військової та економічної допомоги.