ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Путін "програв енергетичну війну", пише Financial Times (ВІДЕО)

Велика Епоха
Нафтові помпові станції, ілюстрація. (Robyn Beck/AFP via Getty Images)

З моменту вторгнення Росії в Україну майже рік тому безліч коментаторів припустили, що це рішення було великою стратегічною помилкою Володимира Путіна.

П'єр Андюран, людина, яка вважається одним із найефективніших у світі трейдерів в енергетичному секторі, каже, що довгостроковий збиток Росії далеко не обмежується її військовими діями.

"Я думаю, що Путін програв енергетичну війну", — сказав П'єр Андюран в інтерв'ю Financial Times.

"Дуже високі ціни на природний газ і електроенергію в Європі були вкрай погані для світової економіки, але тепер вони повернулися до більш розумного рівня.

"Якщо ціни на газ залишаться на колишньому рівні, буде набагато менше занепокоєння з приводу інфляції та підвищення процентних ставок. Більше не буде страху перед енергетичною кризою.

"Тепер, коли Європа звикає жити без російського газу, навіщо їм повертатися?"

Він сказав, що російський президент припустився "величезного прорахунку щодо того, хто має важелі впливу... так само він прорахувався в тому, як Україна чинитиме опір, а Захід об'єднається".

"Росія назавжди втратила свого найбільшого покупця, і знадобиться щонайменше десять років, щоб прокласти достатню кількість трубопроводів [для перенаправлення цих продажів газу] до Азії", — сказав він.

"Щойно Росія зможе продавати газ тільки Китаю, Пекін зможе визначати ціну".

===

Новини по темі: