ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Австралія: два пілоти «дивом» вижили після аварії Boeing 737

Велика Епоха
Національний парк Фіцджеральд, де 6 лютого 2023 року розбився Боїнг-737. (Brian Voon Yee Yap/wikimedia)

Двом пілотам вдалося «дивом» вижити внаслідок аварії і загоряння їхнього літака, водного бомбардувальника, під час гасіння пожежі в Західній Австралії.

Boeing 737 залишив довгий слід у заростях чагарнику й дерев, коли зазнав аварії під час мобілізації для гасіння пожежі в Національному парку Фіцджеральд, приблизно в 420 кілометрах на північний захід від Перта.

На аерофотознімках, зроблених незабаром після аварії, яка сталася в понеділок, видно, як із літака, що лежить на землі, виривається густий чорний дим, а задня частина фюзеляжу охоплена полум'ям.

Двох пілотів, яких виписали з лікарні наступного дня після катастрофи, не було впізнано, але влада заявила, що вони, ймовірно, були північноамериканцями.

«Це просто диво, що вони змогли вибратися з літака», — сказав під час пресконференції у вівторок Стівен Доусон, міністр з надзвичайних ситуацій штату.

«Ми дуже раді, що з ними все гаразд. Це справді чудовий результат. І це, ймовірно, свідчить про їхню майстерність як пілотів».

За словами офіційних осіб, великий водний бомбардувальник, переобладнаний пасажирський літак, упав на землю всього через 20 секунд після того, як скинув воду в цьому районі.

Австралійська рада з безпеки на транспорті почала розслідування. Було заявлено, що це перший випадок падіння Boeing 737 в Австралії.

Слідчі сподіваються отримати доступ до місця аварії з середи, якщо воно буде визнано безпечним, і витягти «чорну скриньку».

За останні п'ять років в Австралії сталося 64 аварії за участю пожежних літаків.

===

Новини по темі: