ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Сі Цзіньпін готується до «небезпечних буревіїв» на тлі сильної напруженості у відносинах зі США

Велика Епоха
Сі Цзіньпін. (Lintao Zhang/Getty Images)

Лідер Комуністичної партії Китаю Сі Цзіньпін заявив у середу, виступаючи на однопартійній навчальній сесії, що його країна «неминуче» зіткнеться з «небезпечними бурями» на тлі сильної напруженості у відносинах зі США, повідомляє EFE.

У своїй промові Сі визнав, що «модернізація Китаю, яка є безпрецедентним проєктом, неминуче зіткнеться з усіма видами ризиків, викликів, труднощів і навіть небезпечних штормів, деякі з яких ми можемо передбачити, а інші — ні».

Сі Цзіньпін також говорив про «нестримний бойовий дух» КПК.

І останнє, але не менш важливе, лідер Комуністичної партії наголосив, що в азійського гіганта є «своя модель розвитку», яка «уникає міфу про те, що модернізація дорівнює вестернізації».

Сі також закликав партію «докласти зусиль для досягнення більшої ефективності, ніж за капіталізму, при ефективному збереженні справедливості в суспільстві».

Сі також наголосив, що азійський гігант зіткнеться з «глобальними викликами», в той час як Пекін запевняє, що соціалістична система також є «демократією, що функціонує», і навіть кращою, ніж у західних країнах, які, на його думку, перебувають у занепаді.

EFE зазначає, що це перші публічні заяви Сі після епізоду з імовірним китайським аеростатом, який пролетів над повітряним простором США й спровокував нову політичну кризу між двома державами та зруйнував будь-які спроби деескалації в умовах взаємної недовіри, що зростає.

Це була також перша робоча зустріч, у якій узяли участь нові члени політбюро КПК, обрані на 20-му з'їзді партії в жовтні 2022 року, де Сі здобув третій термін на посаді генерального секретаря.