ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Молдова звинувачує Росію у спробах дестабілізації (ВІДЕО)

Велика Епоха
Мая Санду. (Facebook/maia.sandu)

Розвідувальна служба Молдови заявила в четвер, що Росія діє з метою дестабілізації колишньої радянської країни, після коментарів президента України про те, що Київ перехопив план Москви, повідомляє Аnews.

"Служба підтверджує, що як на підставі інформації, наданої нашим українським партнером, так і в результаті нашої оперативної діяльності, було виявлено підривну діяльність із метою підриву Республіки Молдова, дестабілізації та порушення громадського порядку", — йдеться в заяві Служби розвідки та безпеки Молдови.

Президент України Володимир Зеленський, виступаючи на саміті ЄС раніше в четвер, заявив главам урядів країн ЄС, що Київ "перехопив план знищення Молдови, розроблений російською розвідкою".

"Цей документ показує, хто, коли і як збирається зламати демократію Молдови і встановити контроль над нею", — сказав він, додавши, що негайно попередив Кишинів.

Він додав, що Київ не знає, "чи дійсно Москва віддала наказ дотримуватися цього плану".

У заяві служби розвідки йдеться, що вона не може повідомити більше подробиць, "оскільки існує ризик поставити під загрозу різні поточні оперативні заходи".

"Ми запевняємо громадян Молдови в тому, що всі державні інститути працюють на повну силу і не допустять подібних провокацій", — додається в заяві.

Як і багато колишніх радянських територій, країна є тлом для перетягування каната між проросійськими і прозахідними політичними течіями, причому уряд президента Маї Санду твердо належить до останньої категорії.

Країна з населенням 2,6 мільйона осіб, затиснута між Україною і Румунією, подала заявку на вступ до Європейського Союзу одразу після того, як Росія вдерлася в Україну в лютому.

Росія тримає війська у регіоні Придністров'я, що відколовся від Молдови.

"Наші установи працюють над гарантуванням безпеки країни і використовують усю інформаційну допомогу партнерів, щоб передбачити і запобігти будь-яким спробам підірвати нашу державу", — ідеться у пресрелізі офісу Санду.