ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна захищає «європейський спосіб життя», заявив Володимир Зеленський у Брюсселі

Велика Епоха
Президент України Володимир Зеленський (Omar Havana/Getty Images)

Захищаючи свою територію, Україна також захищає і Європу, її цінності та «спосіб життя», заявив у четвер у Брюсселі президент України Володимир Зеленський.

«Ми захищаємося від найбільш антиєвропейської сили в сучасному світі. Ми захищаємо себе, ми захищаємо вас», — сказав він у своїй промові в Європейському парламенті під грім оплесків.

«Український спосіб життя, європейський спосіб життя перебувають під загрозою», — наполягав глава держави, який перебував у Брюсселі на саміті 27 країн після відвідин Лондона та Парижа напередодні, щоб закликати до збільшення військової допомоги з боку Європи.

«Якщо тільки Україна впаде, впаде і ваш спосіб життя, спосіб життя 27 країн ЄС. Ваш спосіб життя зникне. Ми не повинні допустити цього», — заявив він членам Європарламенту.

Для України «Європа, європейський спосіб життя — це наш дім. Сьогодні я стою перед вами, щоб захистити доступ до цього дому, до цих воріт», — додав він.

«У нас спільна історія — історія Європи», — сказав Володимир Зеленський, який уперше особисто виступав перед парламентом у Брюсселі.

Президент України ще раз подякував європейцям за значну військову, фінансову та гуманітарну підтримку від початку війни: «Країни ЄС та Україна об'єднали зусилля» на основі того, що «всі ми по-своєму уявляємо цілісність Європи», сказав він.

«Ми не хочемо втрачати час, не хочемо здаватися. Ми не хочемо втратити досягнення Європи. Ми хочемо, щоб Європа залишалася Європою, а це можливо тільки в тому разі, якщо ви та ми триматимемося разом», — наголосив Зеленський, після чого парламентарії аплодували стоячи.