ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Спад народжуваності в Китаї може мати глибокі наслідки для економіки країни та всього світу

Велика Епоха
Маленькі китайські діти відвідують дитячий садок у Пекіні, Китай, 26 квітня 2012 року. (STR/AFP/Getty Images)

Китай має посилити стимули для створення сімей і підвищити народжуваність, оскільки скорочення населення країни може загрожувати другій за величиною економіці світу, сказав китайський експерт із планування сім'ї Reuters.

Минулого року населення материкового Китаю скоротилося на 850 000 осіб, вперше з 1961 року, повідомив уряд. Тривалий спад народжуваності може мати глибокі наслідки для економіки країни та всього світу.

Ван Пейань, заступник директора Китайської асоціації планування сім'ї, заявив у суботу, що необхідно створити більше податкових стимулів на основі сімейного осередку, які могли б стимулювати народження дітей.

Виступаючи на третьому форумі «Китай і розвиток» у Пекіні, Ван відзначив тенденцію, що зростає серед молодого покоління, не заводити дітей. Він закликав до створення додаткових стимулів у сфері зайнятості, медичного обслуговування, соціального забезпечення та житла, які могли б спонукати людей створювати сім'ї.

У період з 1980 по 2015 рік уряд проводив політику однієї дитини на більшій частині території країни, але зараз, коли чисельність населення скорочується, влада намагається підтримати народжуваність.

Закликаючи до активніших заходів підтримки, чиновники охорони здоров'я посилаються на такі чинники, як занепокоєння з приводу витрат і зосередженість молодих жінок на кар'єрі.

Середній вік, коли жінка вперше виходить заміж, збільшився з 22 років у 1980-х роках до 26 років у 2020 році, а вік першого дітонародження було відкладено до 27 років, за даними CCTV.

Ван вказав на результати опитування, проведеного 2021 року Китайським дослідницьким центром народонаселення й розвитку, згідно з якими менше ніж 70% жінок віком до 35 років вважають життя повноцінним тільки тоді, коли в них з'являються діти.