ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Європа витрачає 800 мільярдів євро на боротьбу з енергетичною кризою, і найбільше — Німеччина (ВІДЕО)

Велика Епоха
Трубопровід на нафтопереробному заводі Ruhr Oel компанії BP Gelsenkirchen GmbH у Гельзенкірхені, Німеччина, 8 березня 2022 року. (Ina Fassbender/AFP via Getty Images)

За останні 17 місяців Європа витратила майже 800 мільярдів євро на боротьбу з енергетичною кризою. Найбільше витратила Німеччина.

«Від початку енергетичної кризи у вересні 2021 року в європейських країнах було виділено 792 мільярди євро (846,6 мільярда доларів) на захист споживачів від зростання цін на енергоносії», — йдеться в аналізі, проведеному 13 лютого бельгійським економічним аналітичним центром Bruegel.

З 792 мільярдів євро 681 мільярд припадає на Європейський Союз, 103 мільярди — на Велику Британію і 8,1 мільярда — на Норвегію.

Найбільше на захист своїх споживачів виділила Німеччина — 268,1 мільярда євро. Велика Британія посіла друге місце, за нею йдуть Італія (99,3 мільярда євро), Франція (92,1 мільярда євро) та Іспанія (40,2 мільярда євро).

В опублікованому 19 грудня аналізі Інституту енергетичних досліджень (IER) провину за нинішню енергетичну кризу в Європі покладають на ухвалені блоком неправильні рішення, як-от просування відновлюваних джерел енергії ціною скорочення видобутку нафти й газу.

Згідно з аналізом Bruegel, у відсотковому відношенні до ВВП Словаччина виділила найбільше коштів для своїх споживачів енергії — 9,3%. За нею йдуть Німеччина — 7,5 відсотка, Мальта — 7,1 відсотка, Данія — 6,1 відсотка та Болгарія — 5,7 відсотка. Кіпр і Фінляндія виділяють на ці цілі менше ніж 1 відсотка свого ВВП.

Було встановлено, що країни Європейського союзу запровадили цілу низку заходів для боротьби з енергетичною інфляцією, включно зі зниженням енергетичного податку/податку на додану вартість (ПДВ), регулюванням роздрібних цін, грошові перекази вразливим групам населення, підтримкою бізнесу тощо.

Витрати на боротьбу з енергетичною кризою стоять в одному ряду з фондом відновлення ЄС після COVID-19 (750 мільярдів євро).

Німеччина зазнала критики за великий розмір свого пакета енергетичної допомоги, оскільки дехто висловив побоювання, що політика Берліна може підірвати заходи з контролю за енергоспоживанням у Європі загалом.

За матеріалами The Epoch Times USA

===

Новини по темі: