ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Кірбі спростовує нову заяву КПК: «Ми не літаємо на повітряних кулях над Китаєм» (ВІДЕО)

Велика Епоха
Координатор зі стратегічних комунікацій у Раді національної безпеки Джон Кірбі виступає під час щоденного брифінгу в Білому домі, Вашингтон, 10 лютого 2023 року. (Alex Wong/Getty Images)

Нова заява комуністичного Китаю про те, що Сполучені Штати впродовж минулого року спрямували 10 повітряних куль у бік його території, відкидається офіційними особами США як неправдива.

Представник міністерства закордонних справ Китаю Ван Веньбінь заявив на пресконференції 13 лютого, що американські повітряні кулі незаконно вторгалися в повітряний простір Китаю 10 разів протягом 2022 року.

Цю заяву було негайно відкинуто координатором Ради національної безпеки (РНБ) зі стратегічних комунікацій Джоном Кірбі.

«Це неправда. Цього не було. Абсолютна неправда», — сказав Кірбі в інтерв'ю MSNBC 13 лютого.

«Ми не літаємо на повітряних кулях над Китаєм».

Заява Комуністичної партії Китаю (КПК) прозвучала після того, як один з аеростатів-шпигунів режиму пролетів над континентальною частиною США, наблизившись до кількох ядерних об'єктів американських збройних сил.

Сполучені Штати збили китайську кулю-шпигун 4 лютого недалеко від узбережжя Південної Кароліни, за тиждень після того, як її помітили над Алеутськими островами на Алясці.

Відтоді американські чиновники обмінюються з іншими країнами розвідувальною інформацією про китайську програму використання аеростатів-шпигунів, яка, за їхніми словами, націлена щонайменше на 40 країн на п'яти континентах. Пекін тим часом наполягає на тому, що повітряна куля використовувалася в цивільних цілях і випадково вторглася в повітряний простір США.

КПК, яка править Китаєм як однопартійною державою, останніми роками розробляла повітряні кулі для різних військових цілей.

В офіційній публікації військового крила КПК, опублікованій 2020 року, йдеться про те, що режим може використовувати висотні повітряні кулі, подібні до збитої цього місяця, для поширення терору та сум'яття.

«У майбутньому аеростатні платформи можуть стати подібними до підводних човнів у морських глибинах, безшумними вбивцями, що наводять жах», — ідеться в публікації КПК.

В одному інциденті, висвітленому китайськими державними ЗМІ у 2018 році й згодом видаленому, китайські військові використовували висотну повітряну кулю для підйому й скидання гіперзвукових ракет з метою тестування.

За матеріалами The Epoch Times USA

===

Новини по темі: