ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Небезпечні протести пенсіонерів: колишні культурні революціонери виходять на вулиці Китаю (ВІДЕО)

Велика Епоха
Люди стоять перед фотографіями голови КНР Сі Цзіньпіна в Музеї Комуністичної партії Китаю, Пекін, 4 вересня 2022 року. (NOEL CELIS/AFP via Getty Images)

Коли 8 лютого десятки тисяч пенсіонерів вийшли на вулиці Вуханя, столиці провінції Хубей, щоб висловити протест проти нової реформи медичного страхування, яку проводить місцевий уряд, поліція трималася дуже стримано. В аналітичній статті, опублікованій у китайській Epoch Times, Ши Шань, діловий журналіст і китайський коментатор, який емігрував до США з Гонконгу, приділяє увагу таким деталям, які навряд чи можливо виявити на Заході. Вони привносять у гру вибухову силу, яка може знову потрясти Комуністичну партію дощенту.

Після трьох років виснажливої політики нульового COVID, її гарячкового скасування 7 грудня та руйнівної хвилі заражень останніх тижнів Комуністична партія Китаю (КПК) перебуває в глибокій кризі. Нинішні протести пенсіонерів відбуваються не тільки в Вухані, а й у Гуанчжоу та інших місцях — чи не стане це тією соломинкою, яка зламає хребет верблюду?

Але що робить мирні протести літніх людей такими небезпечними для партії?

Місцева влада Вуханя перебуває у вкрай важкому фінансовому становищі. Тому лізуть у кишені пенсіонерів. Витрати на ізоляцію, масові тести, карантинні табори й безліч співробітників служби спостереження спустошили скарбницю. До цього додається колапс доходів через економічні наслідки багаторічної політики нульового COVID. У принципі, так йдуть справи у всіх містах Китаю.

У житті пенсіонера безпека відіграє велику роль, особливо здоров'я й доступ до лікувальних установ. За словами колишнього гонконзького журналіста, коли ця безпека — базова потреба людської природи — похитнеться, силу відповідної реакції буде важко оцінити.

Пенсіонери вважають, що, якщо ви торкнетеся їхньої медичної страховки, це скоротить їхні прибутки, і в них виникає почуття страху. «Із цією групою літніх людей у материковому Китаї не варто зв'язуватися», — сказав Ши. «Їхній бойовий дух настільки сильний, що молоді люди в Китаї зазвичай уникають їх». Якщо китайська компартія буде зв'язуватися з цими людьми, у неї будуть проблеми, сказав експерт.

Справа не в тому, що Китайська комуністична партія менш жорстока, сказав Ши, але часи змінюються, і ці терористичні методи не підходять для останніх інцидентів. «Але цих інцидентів достатньо, щоб дати психологічний натяк більшості людей у Китаї вчинити так само».

І що ще важливіше, сказав він, весь авторитарний механізм китайської комуністичної партії починає слабшати.

«Система Комуністичної партії надзвичайно складна й витончена, і загалом доволі ефективна, але управління нею дуже дороге». Уся справа в грошах. Проблема з економікою, особливо з державними фінансами, тягне за собою проблеми з функціонуванням усієї машини. «Ця складна система китайської комуністичної партії залежить від великої кількості грошей, щоб підтримувати її в робочому стані».

Нині, за словами Ши, економіка перебуває у скрутному становищі, і існує проблема з податковими надходженнями з усіх рівнів влади. Машина починає руйнуватися. Державна служба починає повсюдно скорочувати зарплати — у багатьох випадках на 50 відсотків, в інших — на 30. При цьому, від державних службовців очікують більшого. Але це нереально. «Тому різні кризи, з якими зараз стикається Китай, по суті, є економічними кризами».

«Рецепт Сі Цзіньпіна — централізація влади». У своїй нещодавній промові в Центральній партійній школі Сі повторив цю думку: «Щоб упоратися з майбутніми бурхливими морями», необхідно «непохитно дотримуватися керівництва партії». Однак, за його словами, це, грубо кажучи, керівництво кількох людей і концентрація влади в їхніх руках.

«У результаті КПК увійшла в негативний цикл, у якому концентрація влади веде до економічного занепаду».

Ши Шань: «Чесно кажучи, це загальна причина падіння всіх комуністичних диктатур. Як сталося з колишнім Радянським Союзом, так буде і з китайською комуністичною партією».

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH

===

Новини по темі: