ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай розкритикував заходи щодо заборони громадянам купувати нерухомість у США

Велика Епоха
Нові будинки в житловому комплексі в Новато, Каліфорнія, 23 березня 2022 року. (Justin Sullivan/Getty Images)

Сполучені Штати порушують принципи ринкової економіки і правила міжнародної торгівлі, розглядаючи питання про заборону для китайських громадян купувати нерухомість в США, заявило в п'ятницю китайське міністерство закордонних справ, цитує Reuters.

"Узагальнення концепції національної безпеки і політизація економічних, торговельних та інвестиційних питань порушують правила ринкової економіки і правила міжнародної торгівлі", — заявив речник Мао Нін на регулярному брифінгу для преси.

Мао відповідав на запитання про те, що Техас і Флорида розглядають можливість заборонити громадянам Китаю купувати нерухомість у США.

Техас, Флорида, Арканзас і кілька інших штатів зважують законодавство, яке б заборонило громадянам Китаю купувати нерухомість, згідно з кількома повідомленнями, на тлі зростання напруженості у відносинах між США і Китаєм з питань національної безпеки.

"Я хочу підкреслити, що китайсько-американське економічне і торговельне співробітництво є взаємовигідним за своєю природою. Протягом багатьох років китайські підприємства інвестували в США і зробили важливий внесок у сприяння внутрішній зайнятості та економічному розвитку Сполучених Штатів", — сказав Мао.

Цей крок пов'язаний з тим, що Сполучені Штати пропонують посилити заходи у відповідь після того, як китайський шпигунський аеростат був збитий після того, як він увійшов у повітряний простір США.