ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Біля узбережжя Нової Зеландії вилучено 3,5 тонни кокаїну (ВІДЕО)

Велика Епоха
(MARTY MELVILLE/AFP via Getty Images)

Поліція Нової Зеландії заявила в середу, що вилучила велику кількість наркотиків, що плавали в Тихому океані, достатню для забезпечення країни кокаїном протягом "30 років", повідомляє АР.

Шеф поліції Нової Зеландії Ендрю Костер заявив, що вилучена партія з 81 тюка кокаїну важила 3,2 тонни (3,5 тонни) і мала вуличну вартість близько 316 мільйонів доларів (294 мільйони євро).

"Це найбільша партія заборонених наркотиків, знайдена правоохоронними органами Нової Зеландії", — сказав він.

Призначено для Австралії

Влада вважає, що кокаїн, прив'язаний до сітки і вкритий жовтими поплавками, був вивантажений на "плавучому транзитному пункті" в Тихому океані, де його мали вилучити перед відправкою до Австралії.

"Ми вважаємо, що він призначався для Австралії, де його вистачило б для забезпечення ринку протягом року", — сказав комісар поліції. "Це більше, ніж Нова Зеландія використала б за 30 років".

Посилка перехоплена завдяки альянсу "П'ять очей"

Військово-морський катер перехопив пакунок, коли він дрейфував за сотні кілометрів на північний захід від Нової Зеландії, частково завдяки інформації, наданій альянсом "П'ять очей". Ця мережа спільної розвідки включає Австралію, США, Канаду, Великобританію і Нову Зеландію.

"Немає сумнівів, що ця знахідка є серйозним фінансовим ударом для південноамериканських виробників і дистриб'юторів цього продукту", — заявив Костер, який назвав це вилучення "значним досягненням" для правоохоронних органів Нової Зеландії та Австралії.

Однак влада заявила, що ще занадто рано визначати, звідки надходили наркотики.

===

Новини по темі: