ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Все більше китайців не планують створювати сім'ю та народжувати дітей (ВІДЕО)

Велика Епоха
Малюк, за яким доглядають. (STR/AFP/Getty Images)

Концепція шлюбу у молодого покоління в Китаї активно змінюється, вік вступу в перший шлюб продовжує збільшуватися, а також зростає кількість бездітних жінок.

Як повідомило центральне китайське телебачення CCTV, 11 лютого в Пекіні відбувся третій форум з народонаселення і розвитку Китаю. У рамках форуму було озвучено, що нині в КНР посилюється тенденція до низького рівня народжуваності та скорочення створення сімей.

У молодого покоління значно змінилися уявлення про шлюб і дітонародження, молоді люди все більше не поспішають заводити сім'ю. Так, середній вік жінок, які вступають у перший шлюб, зріс із 22 років у 1980-х роках до 26,3 року 2020 року, а середній вік народження першої дитини збільшився до 27,2 року.

Очікування жінок щодо кількості дітей, яких вони хотіли б мати, також знижуються. У 2021 році середня кількість дітей, яких вони хотіли б мати, становила 1,64, а серед жінок, народжених у 90-ті та 00-ті роки, ця цифра ще менша: 1,54 і 1,48 відповідно. Також зростає рівень бездітності жінок. У 2015 році він становив 6,1 %, а 2020 року сягнув майже 10 %.

Згідно з опитуванням, проведеним "Китайським центром досліджень народонаселення" 2021 року, менше ніж 70 % жінок віком до 35 років вважали, що "життя повноцінне тільки з дітьми".

Центральна влада закликає місцеві уряди зробити "сміливі" кроки для підвищення народжуваності.

Цього року в Китаї вперше офіційно було визнано скорочення населення. Згідно з даними статистичного управління КНР, у 2022 році в країні народилося 9,56 мільйона дітей, але водночас померло 10,41 мільйона осіб.

Щоб стимулювати зростання населення, у деяких регіонах було скасовано обмеження для реєстрації дітей. Наприклад, тепер уже не важливо, чи перебувають батьки у шлюбі, а також, фактично, було легалізовано позашлюбну народжуваність. Деякі провладні експерти навіть пропонують знизити шлюбний вік до 18 років.

За матеріалами Epoch Times