ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Піщані бурі накрили північ Китаю, забруднення повітря перевищує норму (ВІДЕО)

Велика Епоха
Піщана буря в північно-східній провінції Китаю Цзілінь 22 березня 2023 року. (STR/AFP через Getty Images)

Забруднення повітря в Пекіні досягло дуже високого рівня в середу, коли піщана буря накрила інші частини країни шкідливим для здоров'я помаранчевим туманом.

Офіційний індекс якості повітря в китайській столиці застряг на позначці 500 — найвищому зафіксованому рівні, що є синонімом "сильного забруднення". Неофіційні дані свідчать про вдвічі вищий рівень. Влада Пекіна оголосила метеорологічне попередження і закликала людей зменшити активність на свіжому повітрі, оскільки в середу вранці видимість подекуди впала до менш ніж кілометра. У деяких частинах північного і північно-західного Китаю, включаючи напівпустельний регіон Внутрішньої Монголії, сильний вітер і пил перетворили небо на тривожний помаранчевий колір.

Видимість подекуди зменшилася до кількох сотень метрів через пісок у повітрі. За словами влади, це забруднення в основному пов'язане з частинками PM10 (діаметром менше ніж 10 мікрометрів), які при вдиханні можуть загострити респіраторні захворювання. Мешканці постраждалих районів повинні "добре захистити себе від вітру та піску, закрити двері та вікна", — заявили метеорологічні служби, порадивши їм носити маску, коли вони виходять на вулицю. Діти, люди похилого віку та люди з респіраторними алергіями повинні "обмежити свої прогулянки", підкреслили вони.

Піщані бурі є поширеним явищем на півночі Китаю навесні, коли вітер здіймає пил у цій відносно сухій частині країни.