ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США без попередження відновили депортацію російських шукачів притулку

Велика Епоха
Будівля Капітолія США (IPBrian / Flickr)

Сполучені Штати без попередження відновили депортацію російських громадян на батьківщину. Імміграційні юристи були застигнуті зненацька, коли молодий росіянин, який приїхав до США, рятуючись від спроб Володимира Путіна мобілізувати громадян на війну в Україні, був несподівано депортований на вихідних зі США назад в Росію.

Молодий чоловік був серед російських шукачів притулку, багато з яких прибули до США за останній рік, і які тепер налякані тим, що американський уряд змусить їх повернутися до Росії, де їм загрожує тюремне ув'язнення або швидка відправка на лінію фронту, де загинули десятки тисяч росіян.

"Імміграційна та митна поліція США (ICE) залишається відданою справі забезпечення дотримання імміграційного законодавства гуманно, ефективно і професійно. Ми сприяємо передачі та депортації негромадян комерційними авіалініями та чартерними рейсами на підтримку вимог місій", — заявили цього тижня у федеральному відомстві.

Новини про відновлення депортацій до Росії з'явилися трохи більше ніж через рік після повідомлень про те, що адміністрація Байдена призупинила депортаційні рейси до Росії, України та семи інших європейських країн з початком російського вторгнення в Україну. Невідомо, коли депортації до Росії відновилися. Білий дім не відповів на запит про коментар.

Очевидна зміна політики викликала розгубленість у мігрантів та їхніх прихильників, у яких залишилося менше часу на планування. Дженніфер Скарборо, адвокат з Техасу, серед клієнтів якої четверо росіян, які в'їхали до США через Мексику і попросили притулку, є однією з тих, хто зіткнувся з політичною плутаниною. Ці чоловіки посилаються на побоювання, що їх можуть завербувати для отримання притулку.

Скарборо сказала, що співробітники депортаційної служби повідомили їй, що одного з її клієнтів депортували на вихідних, і вона пояснила, що не сумнівається в тому, що його вивезли в Росію.

"Я не знаю, що з ним буде далі. (....) Сам факт того, що він втік з Росії і приїхав до Сполучених Штатів, наражає його на небезпеку", — сказала Скарборо.