ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Жителі Філіппін за допомогою відер та кухлів ліквідовують нафтову пляму (ВІДЕО)

Велика Епоха
Волонтер, одягнений в засоби індивідуального захисту, збирає нафтову пляму, зібрану із затонулого паливного танкера MT Princess Empress, на березі міста Пола в провінції Східний Міндоро, Філіппіни, 7 березня 2023 року. (Eloisa Lopez/Reuters)

Мешканці центральної провінції Філіппін, що постраждала від розливу із затонулого танкера, терплять сильний сморід, прибираючи нафту відрами та кухлями.

Одягнувши засоби індивідуального захисту і маски, жителі міста Пола в Східному Міндоро за допомогою екіпажу берегової охорони Філіппін збирали сміття, просочене нафтою, і витирали густий мул зі скель уздовж берега.

"Тут, у нашому районі, нафта дуже густа, і запах сильний, — сказала 34-річна місцева жителька Марібель Фамадіко, прибираючи уздовж берега разом з іншими волонтерами.

"Нафти так багато, що нас починає нудити, коли ми не носимо засобів захисту. Багато хто почувається погано через сморід", — додала вона.

У понеділок філіппінська влада заявила, що вважає, що знайшла танкер, який затонув біля Східного Міндоро минулого тижня, і що планується задіяти дистанційно керований автономний апарат, щоб визначити точне місцезнаходження.

Вважається, що танкер "MT Princess Empress" лежить на глибині близько 1200 футів (366 метрів) нижче рівня моря біля берегів провінції Східний Міндоро, хоча, за даними міністерства охорони навколишнього середовища, ця інформація ще потребує перевірки.

Судно перевозило близько 800 000 літрів (211 338 галонів) промислового мазуту, коли 28 лютого в неспокійному морі у нього виникли проблеми з двигуном.

Фамадіко сказав, що очищення берега і скель від нафти, ймовірно, займе кілька днів.

"(Нафта) повертається із припливом. Вчора ми очистили цю ділянку, але сьогодні її знову з'явилося більше", — сказала вона.

Морські вчені з Філіппінського університету заявили, що близько 36 000 гектарів коралових рифів, мангрових заростей і морської трави потенційно можуть постраждати від нафтової плями.