ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Швейцарська гора Маттерхорн поступово зникає з шоколадки Toblerone (ВІДЕО)

Велика Епоха
Новий дизайн Toblerone (FABRICE COFFRINI/AFP via Getty Images)

Найбільш знакова гора Швейцарії, Маттерхорн, поступово зникає з упаковки Toblerone, щоб відповідати швейцарським вимогам до найменувань, повідомив власник шоколадного батончика з нугою у формі призми.

Створений 1908 року на фабриці сім'ї Тоблерів, Toblerone досі виготовляли тільки в Берні, столиці альпійської держави.

Але з осені знаменитий шоколадний батончик вироблятимуть і в Братиславі, Словаччина, "щоб задовольнити зростаючий світовий попит", заявила представниця американського харчового гіганта Mondelez International. Частковий переїзд змушує бренд прибрати напис "of Switzerland", який раніше розташовувався трохи нижче від назви бренду на упаковці, щоб відповідати вимогам законодавства "swissness", ухваленого в 2017 році для захисту продукції швейцарського виробництва, про що Mondelez уже повідомляла в червні минулого року.

Дебати з приводу нового логотипу

Але Маттерхорн також замінюється стилізованою, узагальненою горою, що спричинило дискусію у Швейцарії. "Ми повинні адаптувати нашу упаковку до законодавства Швейцарії", — заявила AFP представниця Mondelez. "Редизайн упаковки являє собою модернізований і спрощений логотип гори відповідно до геометричної естетики і "не будь більшим за трикутник", — сказала вона.

Новий дизайн упаковки, в якому, як і раніше, зберігається силует знакового бернського ведмедя на схилі гори, впроваджується з осені минулого року.

Toblerone виробляє сім мільярдів своїх знаменитих шоколадних плиток на рік, 97% яких експортується в 120 країн. Назва є грою слів Tobler і "torrone" ("торроне") — італійська назва медово-мигдальної нуги.

"Це комерційне самогубство?" — запитує щоденна газета Tribune de Genève. Ні, відповідає газеті Міхаель Камм, голова комунікаційного агентства Trio. На його думку, бренд "дуже добре зарекомендував себе, крім логотипа".

Олів'є Фуррер, професор маркетингу Фрібурзького університету, вбачає в цьому швейцарську проблему: "Маттерхорн особливо важливий для швейцарських споживачів, тому що це предмет гордості", але якщо швейцарці можуть образитися, то він не впевнений, що іноземці помітять різницю, пише газета.