ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Канада допомагає Україні в ремонті пошкодженої війною залізниці

Велика Епоха
Військовослужбовці на платформі львівського залізничного вокзалу, 18 лютого 2023 року. (The Canadian Press/Laura Osman)

Україна просить Канаду надати свій досвід і пожертвувати найважливіші залізничні деталі для підтримання роботи постраждалої від мін і ракетних ударів пасажирської та вантажної залізничної системи.

Залізнична система життєво важлива. Мільйони людей скористалися поїздами, щоб покинути окуповані міста й втекти в сусідні країни. Тисячі поранених солдатів і цивільних осіб також перевозилися залізницею до госпіталів у більш безпечні райони країни.

Залізниця — це також спосіб, за допомогою якого Україна перекидає допомогу та солдатів у прифронтові райони, де бої найінтенсивніші, й відновлює життя на територіях, повернутих під контроль України після відходу російських окупаційних сил.

За словами Олександра Перцовського, генерального директора компанії «Укрзалізниця», постійні атаки на залізницю та інші важливі об'єкти інфраструктури вивели з ладу 20 відсотків системи. Він додав, що загинуло понад 300 залізничників.

Одна з цілей — зробити ширину колії сумісною зі стандартом, прийнятим у решті Європи. Це буде нелегко, враховуючи, що в Україні 20 000 км шляхів.

Міністр транспорту Канади Омар Альгабра минулої осені допоміг укласти угоду між канадськими залізничними компаніями та Українськими залізницями.

Залізнична асоціація Канади представляє три найбільші залізничні компанії Канади: Canadian National Railway, Canadian Pacific Railway і Via Rail.

Асоціація працює над тим, щоб з'ясувати, які деталі найбільше потрібні Україні та де їх можна отримати в Канаді.

За матеріалами The Epoch Times USA