ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай постачає Росії технології для ведення війни в Україні (ВІДЕО)

Велика Епоха
Реактивна система залпового вогню БМ-21 «Град» обстрілює російські позиції в Харківській області, 4 жовтня 2022 року. (Yasuyoshi Chiba/AFP via Getty Images)

Згідно з останніми повідомленнями, китайський комуністичний режим постачає Росії технології для ведення війни в Україні, попри міжнародні санкції та експортний контроль.

Згідно з опублікованим 4 лютого у Wall Street Journal оглядом даних російської митниці, китайські державні оборонні компанії «постачали російським оборонним компаніям, які перебувають під санкціями, навігаційне обладнання, технології глушіння сигналу та деталі винищувачів». Крім того, китайські державні та приватні компанії експортують до Росії військові та цивільні товари подвійного призначення, йдеться в доповіді.

У дослідженні Wall Street Journal було проаналізовано понад 84 000 поставок, зареєстрованих російською митницею від початку дії західних санкцій проти Росії минулого року. До їх числа входять товари, які необхідні російським військовим.

Минув майже рік від початку російсько-української війни. Попри санкції, Росія, як і раніше, може отримувати технології, необхідні для її збройних сил. Зокрема напівпровідники, що відправляються через країни, які не дотримуються експортного контролю США, такі як Туреччина, Об'єднані Арабські Емірати і Китай, як показав аналіз митних документів і записів компаній, проведений Wall Street Journal.

Представник посольства Китаю в США заперечує, що «Китай надає допомогу Росії».

Інші міжнародні ЗМІ повідомили, що мільйони чипів, вироблених у Нідерландах, було контрабандою ввезено в Росію через китайські та гонконзькі компанії, щоб уникнути санкцій.

За даними Інституту міжнародних фінансів (IIF), у період із січня по вересень минулого року Росія закупила напівпровідників на загальну суму 2,45 мільярда доларів, що набагато більше, ніж 1,8 мільярда доларів у попередньому році. Сорок відсотків цих закупівель було зроблено в Китаї та Гонконзі.

Ван Хе, коментатор новин зі США, сказав Epoch Times, що китайський комуністичний режим продовжуватиме свою нинішню політику «не засуджувати Росію публічно, але потай допомагати їй».

Су Цзе-юнь, директор тайванського аналітичного центру «Інститут досліджень національної оборони й безпеки», сказав Epoch Times, що грандіозна стратегія США у відносинах з Китаєм і Росією полягає в тому, щоб спочатку ізолювати Росію, а потім зосередитися на відносинах з китайським комуністичним режимом. Він передбачив: «У березні-квітні українська контратака може покласти край російсько-українській війні, що стане поворотним моментом для глобальної політичної структури. У цей момент основні країни світу зосередяться на оточенні китайського режиму, і їхні контрзаходи проти Пекіна посиляться».

За матеріалами The Epoch Times

===

Новини по темі: