ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія скоює злочини проти людяності, заявила Камала Гарріс (ВІДЕО)

Велика Епоха

Адміністрація президента Джо Байдена офіційно визнала, що Росія скоїла злочини проти людяності під час свого майже річного вторгнення в Україну, заявила в суботу віце-президент США Камала Гарріс і пообіцяла, що причетні до цього "будуть притягнуті до відповідальності".

Виступаючи на Мюнхенській конференції з безпеки за п'ять днів до першої річниці російського вторгнення, Гарріс сказала: "У випадку з діями Росії в Україні ми вивчили докази, ми знаємо правові норми, і немає жодних сумнівів: це злочини проти людяності".

"І я кажу всім тим, хто скоїв ці злочини, і їхнім керівникам, які є співучасниками цих злочинів ─ ви будете притягнуті до відповідальності".

У заздалегідь підготовленому виступі Гарріс додала, що Росія була "ослаблена" війною. Вона сказала, що "трансатлантичний альянс сильний як ніколи. І найголовніше, що дух українського народу непереможний".

Заява віце-президента США прозвучала після того, як державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що члени російських сил "вчинили вбивства українських чоловіків, жінок і дітей, схожі на страти; катування цивільних осіб, які перебували під вартою, шляхом побиття, ураження електричним струмом та інсценування страт; зґвалтування; і, разом з іншими російськими чиновниками, депортували сотні тисяч українських цивільних осіб до Росії, в тому числі дітей, яких примусово розлучили з їхніми сім'ями".

Офіційне визначення США військових злочинів Росії, яке стало результатом правового та фактичного аналізу, проведеного Державним департаментом, не має безпосередніх наслідків для самої війни або реакції Заходу.

Але Вашингтон сподівається, що це рішення може допомогти ще більше ізолювати російського президента Володимира Путіна і активізувати юридичні зусилля, спрямовані на притягнення членів його уряду до відповідальності через міжнародні суди і санкції.