ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Болгарія відмовилася від плану переходу на євро у 2024 році

Велика Епоха
(photos.com)

Болгарія відмовляється від запланованого на січень 2024 року запровадження євро, оскільки не відповідає певним критеріям, але намагатиметься приєднатися до спільної валюти до 2025 року або, можливо, раніше, заявила в п'ятницю міністр фінансів Россіца Велкова.

Болгарія, найбідніша країна-член Європейського Союзу, поставила собі за мету приєднатися до єврозони з наступного року, оскільки прагне отримати більше інвестицій і кредитних гарантій, але зіткнулася з політичною кризою і має провести в квітні свої п'яті вибори за два роки, повідомляє Reuters.

Велкова заявила журналістам у п'ятницю, що країна не змогла досягти інфляційних критеріїв і прийняти деякі необхідні законодавчі зміни.

"Ми не виконали обіцянки, які ми дали, коли приєдналися до ERM-2, і ми не відповідаємо інфляційним критеріям", — сказала Велкова, зазначивши, що відсутність ясності щодо мети введення євро в наступному півріччі може мати негативний вплив на кредитні рейтинги країни.

Однак вона додала, що країна може прагнути завершити перехід на євро до середини 2024 року, якщо вона відповідатиме критеріям.