ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Колишнього главу розвідки ФБР обвинувачують в отриманні грошей від російського олігарха (ВІДЕО)

Велика Епоха
Чарльз МакГонігал (праворуч), колишній глава контррозвідки в нью-йоркському офісі ФБР, і його адвокат Сет Дюшарм залишають Федеральний суд Мангеттену, Нью-Йорк, 23 січня 2023 року. (Michael M. Santiago/Getty Images)

Колишній глава розвідки ФБР із Нью-Йорка Чарльз МакГонігал 2018 року побував у Лондоні, де зустрівся з російською контактною особою, за якою стежила британська влада, повідомили Insider два джерела в американській розвідці.

Стривожені цією зустріччю, британці вирішили попередити аташе ФБР із правових питань, який перебував у посольстві США. Потім ФБР використовувало таємну зустріч як відправну точку розслідування щодо МакГонігала, сказало одне з двох джерел.

Два джерела, обидва колишні співробітники американської розвідувальної спільноти, не уточнили особу росіянина, з яким зустрічався МакГонігал.

Наразі МакГонігала, як колишнього керівника відділу контррозвідки ФБР у Нью-Йорку, обвинувачують в отриманні грошей від російського олігарха Олега Дерипаски, й порушенні санкції США, в обмін на розслідування щодо одного з російських конкурентів Дерипаски. Згідно з одним із федеральних обвинувальних висновків, поданих минулого місяця, МакГонігал «приїжджав на зустріч із Дерипаскою та іншими в резиденцію Дерипаски в Лондоні, а також у Відні». В обвинувальному висновку не вказано, коли саме ці ймовірні зустрічі мали місце або як прокурори дійшли висновку, що вони мали місце.

«Ваші джерела здаються добре поінформованими», — сказало третє джерело, яке працювало в розвідувальнії спільноті США 2018 року й знало про листування між представниками британської розвідки та посольством США в Лондоні. Вони відмовилися підтвердити або спростувати факт зустрічі.

У національній пресслужбі та штаб-квартирі ФБР у Нью-Йорку теж відмовилися від коментарів.

У 2014 році ФБР намагалося завербувати Дерипаску як інформатора. МакГонігал розслідував дії російських агентів на початку своєї кар'єри, але незрозуміло, чи брав він участь у зусиллях ФБР із вербування Дерипаски. У той час він перебував у Вашингтоні.

У звинуваченнях проти МакГонігала йдеться про те, що 2018 року він мав доступ до секретного списку російських олігархів, щодо яких США розглядали можливість введення санкцій через їхні «тісні зв'язки з Кремлем». Міністерство фінансів наклало санкції на Дерипаску у квітні 2018 року. У 2021 році ФБР провело обшуки у двох пов'язаних із Дерипаскою резиденціях у Вашингтоні та Нью-Йорку. Потім, торік, самого Дерипаску звинуватили в порушенні санкцій 2018 року, коли він нібито організував поїздку своєї подруги до США, щоб вона могла народити дитину в американській лікарні й отримати американське громадянство для новонародженого.