ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

30-річний китайський радіоведучий помер у в'язниці за свої переконання (ФОТО)

Велика Епоха
Пан Сюнь. (Screenshot of dbezuqun’s Twitter account via The Epoch Times)

На його губах запеклася кров, груди вкриті синцями та шрамами, на ногах сліди побоїв.

Кадри трупа 30-річного чоловіка, нещодавно опубліковані у Твіттері та підтверджені The Epoch Times, дають уявлення про те, що сталося з ним у китайській тюремній камері.

(Попередження: глядачі можуть вважати ці кадри приголомшливими)

Радіоведучий Пан Сюнь помер рано вранці 2 грудня 2022 року, відбуваючи тюремний термін на південному заході Китаю. Його заарештували в липні 2020 року за свою віру у Фалуньгун, повідомила близька до нього людина.

Родичі Пана вимагають від адміністрації в'язниці міста Лешань провінції Сичуань пояснити причину смерті їхньої близької людини й дозволити провести незалежний розтин, повідомила людина, яка говорила на умовах анонімності, побоюючись відплати комуністичного режиму.

Чиновники в'язниці пояснили смерть молодої людини гіпертиреозом, станом, за якого щитоподібна залоза виробляє занадто багато гормонів, додав він.

Зв'язатися з в'язницею Лешань для отримання коментарів не вдалося, попри неодноразові дзвінки.

Але, з огляду на безліч синців на тілі Пана, схоже, ця заява тюремної адміністрації нікого не переконала.

«Мій друг був забитий до смерті у в'язниці комуністичної партії Китаю. Це був Пан Сюнь, 30 років, дуже сонячна і красива молода людина», — написав нещодавно один із користувачів у Твіттері, приклавши відео із зображенням тіла Пана.

«Його затримали, бо він практикував Фалуньгун .... це в жодному разі не повинно було бути приводом для китайської компартії вбивати його!»

Близько 8-ї години ранку за місцевим часом 2 грудня 2022 року батькам Пана зателефонували, щоб повідомити, що їхній ув'язнений син перебуває в критичному стані, розповіло джерело.

Але менш ніж за дві години, коли родичі Пана вже поспішали до в'язниці, яка розташована за понад 800 кілометрів від їхнього будинку в провінції Хунань, їм повідомили, що Пан помер, сказало джерело.

Раптова смерть викликала підозри у родичів і друзів Пана, оскільки до ув'язнення він був у доброму здоров'ї.

«Пан Сюнь, мабуть, був побитий, тому що під час останнього візиту було видно великі синці», — пояснив співрозмовник, який бачив Пана у в'язниці за шість місяців до його смерті.

Сім'я Пана особисто попросила судового одонтолога з Пекіна супроводжувати їх до в'язниці. Але 3 грудня, коли вони, нарешті, прибули в місто Лешань, тюремна влада відмовилася дозволити одонтологу оглянути тіло Пана, сказало джерело.

Ба більше, чиновники сказали їм, що Пан має бути кремований протягом 10 днів, додало джерело.

Пан Сюнь, 30-річний практикувальник Фалуньгун, помер у в'язниці міста Лешань провінції Сичуань 2 грудня 2022 року. (Screenshot of dbezuqun's Twitter account via The Epoch Times)

Батьки та тітка Пана, яким вдалося оглянути його тіло, були приголомшені, виявивши велику кількість виразок на його грудях, плечі, спині, талії та ногах. «Тіло Пан Сюня, як видно з відео, було вкрите синцями», — сказало джерело.

Родичі Пана не стануть кремувати його, поки не проведуть незалежний розтин, сказало джерело, додавши, що вони звернулися по допомогу до адвокатів із прав людини.

Пан Сюнь. (Скріншот твіттер-акаунта dbezuqun/The Epoch Times)

Фалуньгун, також відомий як Фалунь Дафа, являє собою духовну практику, що складається з морального вчення, заснованого на принципах правдивості, співчуття й терпіння, а також набору медитативних вправ. З моменту своєї появи у Китаї 1992 року ця практика приваблювала людей з усіх верств суспільства — від високопоставлених чиновників до сільських жителів — і до кінця десятиліття в країні налічувалося від 70 до 100 мільйонів прихильників.

Однак його популярність, що зростала, була сприйнята комуністичним режимом як загроза владі та її контролю над суспільством. У 1999 році тодішній лідер Комуністичної партії Китаю (КПК) Цзян Цземінь наказав провести широкомасштабну кампанію з викорінення Фалуньгун, унаслідок чого мільйони послідовників вчення були кинуті до місць ув'язнення, де їм промивають мізки, катують і навіть вбивають для вилучення органів.

Після більш ніж двох десятиліть переслідувань зловживання не зменшилися. Минулого року щонайменше 7331 прихильник Фалуньгун зазнав переслідування, арешту або примусового утримання в різних установах, що призвело до загибелі 172 осіб, згідно з Minghui, американським вебсайтом, присвяченим документуванню переслідувань Фалуньгун. Але ця цифра, ймовірно, лише верхівка айсберга, враховуючи жорстку цензуру в Китаї.

За матеріалами The Epoch Times USA