ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Австралія намагається знайти спосіб повернути російських спортсменів у міжнародний спорт (ВІДЕО)

Велика Епоха
Олімпійські ігри 2022, чоловіча естафета з біатлону в Чжанцзякоу, Китай, 15 лютого 2022 року. (Christophe Pallot/Agence Zoom/Getty Images)

Австралія стала 35-ю країною, яка звернулася до МОК за роз'ясненням того, що означає «нейтралітет», намагаючись знайти спосіб повернути російських і білоруських спортсменів у міжнародний спорт для участі в Олімпійських іграх у Парижі.

Представник федерального міністра спорту Аніка Веллс підтвердила у вівторок, що Австралія підписала заяву.

«Поки ці фундаментальні питання й відсутність ясності щодо конкретних деталей стосовно працездатності моделі “нейтралітету” не будуть вирішені, ми не згодні з тим, що російські та білоруські спортсмени мають бути допущені до змагань», — йдеться в заяві, опублікованій у понеділок.

Серед тих, хто підписав заяву, були офіційні особи зі США, Великої Британії, Франції, Канади та Німеччини.

Заяву підписали й інші країни, які попередили про можливість олімпійського бойкоту в разі продовження війни в Україні — це Польща, Латвія, Литва та Данія.

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) намагається знайти спосіб допустити росіян на Олімпіаду, посилаючись на думку експертів ООН з прав людини, які вважають, що росіяни та білоруси не повинні зазнавати дискримінації лише через їхні паспорти.

МОК хоче, щоб учасники, які не підтримують війну, могли виступати як нейтральні спортсмени, без символіки своїх країн.

Росія і Білорусь, які традиційно вважаються частиною Європи в міжнародній спортивній системі, цього року були запрошені для участі в деяких азійських відбіркових змаганнях.

Наступне засідання виконкому МОК призначено на 28-30 березня.

За матеріалами The Epoch Times USA

Новини по темі: